Kā atvaļinājumu pavada dažādu uzņēmumu vadītāji Latvijā?

Atbild Agris Štikāns, SIA Point Transaction Systems Baltijas valstu vadītājs un Irēna Riekstiņa, tūrisma aģentūras Carlson Wagonlit Travel Latvia (CWT Latvia) direktore.

Kāda veida atvaļinājumam šogad dosiet priekšroku, ja vispār dosieties atvaļinājumā?

Irēna Riekstiņa: Darba specifikas dēļ esmu ļoti daudz ceļojusi un reizēm pie sevis pat nodomāju, ka nekur vairs šobrīd negribas braukt. Tāpēc šovasar palikšu tepat Latvijā, nesteidzīgi pavadot laiku ar ģimeni. Aktīvie ceļojumi jau bijuši šī gada sākumā un plānoti arī gada beigās.


Agris Štikāns: Ikdiena paiet straujā dzīves ritmā, un atvaļinājums man ir iespēja pilnvērtīgi un kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni. Beidzot var darīt to, kam ikdienā darba dēļ neatliek laika. Kur un kā pavadīt kopīgās brīvdienas, šoreiz mums nosaka meitas. Šovasar brauksim uz Disnejlendu, lai piepildītu viņu sapni. Izvēlējāmies Disnejlendu Francijā, jo nav tālu jālido un ir iespēja laiku pavadīt gan izklaides parkā, gan arī pēc tam doties dažādās ekskursijās pa vienu no skaistākajām Eiropas valstīm.

Cik bieži atvaļinājumu savienojat ar darba braucienu? Vai tas vispār iespējams?

Irēna Riekstiņa: Darbs nosaka, ka visbiežāk dodos darījuma braucienos un tie bieži vien apmierina arī citas vajadzības – kultūras objektu apskati un tradīciju izzināšanu. Vajadzības gadījumā kaut kā veiksmīgi sanāk tomēr savienot darbu arī ar atpūtu.



Agris Štikāns: Darbu ar atpūtu tomēr cenšos nejaukt, jo biznesa braucienos dodos kārtot darba lietas, bet atvaļinājumā mēģinu pat psiholoģiski „atslēgties” no darba. Bez pilnvērtīgas atpūtas nebūs produktīva darba, cilvēks tā ir radīts, ka nespēj nepārtraukti strādāt; atslodze un atpūta nepieciešama visiem. Ja cilvēks neatpūšas, tad pavisam drīz cietīs arī darbs un visi, kas apkārt. Turklāt ikdienā esmu pārslogots ar darbu, tāpēc atvaļinājumā gribu veltīt laiku tikai ģimenei. Pozitīvas emocijas un enerģijas rezerve, ko saņemu no ģimenes, ļauj man turpināt produktīvi un daudz strādāt.

Vai ir vieta, kur vienmēr gribas atgriezties, kāpēc?

Irēna Riekstiņa: Man arī vislabāk patīk būt Latvijā, Vidzemes jūrmalā. Strādāt dārzā, doties sēņot, pavadīt laiku pie dabas kopā ar tuvākajiem cilvēkiem. Es gan vēlreiz gribētu atgriezties Bretaņas reģionā Francijā. Kad tur biju pirmo reizi, nepaveicās ar laika apstākļiem – zeme ar debesīm kopā griezās. Tur esot viena no labākajām austeru degustācijas iespējām, tāpēc vēl reizi gribētu aizbraukt un beidzot nobaudīt.

Agris Štikāns: Vienmēr gribas būt tur, kur gaida un mīl, tāpēc vienmēr esmu laimīgs apciemot savu vecāku māju Skrīveros.



KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.05.2025 - 06.06.2025 "Randiņš dārzā" - Rundāles pils dārzā Bauskas TIC
Rundāles pils muzejs ielūdz uz “Randiņu dārzā”, tādējādi iesaistoties starptautiskā akcijā, kas notiek Francijā un arī citās Eiropas valstīs. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2025 - 06.06.2025 Ļaujies dabas un mūzikas ritmam! Rēzeknes pilsētas TIC
Koncertzāle GORS savā dzimšanas dienā aicina ciemos uz īpašu vietu – viņu jaunizveidoto siltumnīcu, kurā iemājojusi gaišu domu un radošuma pilna | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.06.2025 - 06.06.2025 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
7 stundas. Krēsla. Āžu kalns. Vilkaču maratons. Iespējams, grūtākais maratons Latvijā. | Skatīt vairāk
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.7129941sec.