Jelgavā atsāk darboties radošās nodarbības

Septembrī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī atsāk darboties radošās nodarbības. 2012. gada 21. septembra nodarbība tiks veltīta Miķeļdienas tradīcijām un tās dalībniekiem būs iespēja izveidot savu ražas svētku vainagu.

Miķeļi ir apjumības jeb appļāvības - pēdējā pļaujas diena, kad ar maģisku rituālu palīdzību cenšas nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību. Jumis ir latviešu druvu dievība. Par Jumi sauc arī divus kopā saaugušus augļus, riekstus, ziedus, divas vārpas uz viena salma. Šāda reāli pastāvoša parādība tautas uzskatos izveidoja priekšstatu kā par auglības, labklājības simbolu.

Radošajā nodarbībā pasniedzēja Zanda Kursīte stāstīs par latviešu svētku tradīcijām un parādīs, kā pašiem pagatavot latvisku dekoru mājai – ražas svētku vainagu, kas nodrošināta ražīgu un pārtikušu nākošo gadu.

Radošā nodarbība Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks 21. septembrī, pulksten 18:00. Nodarbības ilgums aptuveni 2 stundas. Dalības maksa nodarbībā: 3,00 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem 1,00 Ls.

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai arī interneta vietnēs www.visit.jelgava.lv; www.tornis.jelgava.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras saulgriežu pasākumi Gaujas Nacionā EnterGauja
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus. | Skatīt vairāk
Latvija
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls EnterGauja
Koncerti • uguns perfomance • cirks • dzeja • meistarnīcas • māksla • izjādes ar zirgiem | Skatīt vairāk
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
15 EUR
Uzņēmumi


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.72997999sec.