Viedoklis: Gada cilvēks tūrismā un doktors Andris Klepers novēl sajust tūrisma svētkus!

Vidzemes augstskolas (www.va.lv) tūrisma pasniedzējs un ģeogrāfijas zinātņu doktors Andris Klepers ir titula ''Gada cilvēks tūrismā 2011'' īpašnieks, un telefoniskā intervijā portāla Travelnews.lv lasītājiem Pasaules tūrisma dienā novēl izbaudīt dabas ritma maiņu – rudens, ziema, pavasaris un vasara, bet ne nosēžot šo laiku četrās sienās. Tūrisma nozarei būtu jārada vairākas iniciatīvas, lai var patiešām sajust, ka Pasaules tūrisma diena Latvijā tiek svinēta pa īstam!

Sarunā ar Travelnews.lv ģeogrāfijas zinātņu doktors Andris Klepers norādīja, ka 2012. gads ir raksturīgs ar to, ka daudzi Latvijas tūristi izvēlas ceļojumu pēc saviem vaļaspriekiem un interesēm. Nav tā, ka visi brauc pa visām vietām, bet gan mērķtiecīgi izvēlas galamērķus vai aktivitātes. Arī no piedāvātāju puses ir vērojama tendence, ka ceļotājiem tiek piedāvāti specializēti tūrisma produkti, piemēram, aizvien lielāku popularitāti iegūst Latvijas dabas svētvietu projekts, kurā ir iesaistījusies gandrīz visa Latvija, izņemot Latgali. Varbūt pieprasījums vēl nav augstā līmenī, taču tiek veidota sabiedriskā doma un pats svarīgākais, ka notiek tūrisma dalībnieku sadarbība tīklu veidošanai tūrisma vietu attīstībai. Proti, daudzi tūrisma pakalpojumu sniedzēji sāk darboties ar vienotu mērķi un attīstību. Šajā gadā ir uzsākts projekts arī senjoru tūrismā, jo ir jāapzinās, ka tuvākajos gados Latvijā aizvien vairāk pieaugs senjoru tūristu daudzums.

Andris Klepers informēja, ka šobrīd tiek intensīvi strādāts, lai Latvijā izveidotu mērķtiecīgu tūrisma datu bāzi, kur tiktu izmantotas akadēmiskas zināšanas datu apkopošanā un analīzē. Tas ir svarīgi, lai Latvijas reģionos varētu konstatēt ekonomiskos efektus no tūrisma industrijas. Tiek domāts, kā elektroniski uzskaitīt apmeklētājus dabas takās vai citos tūrisma objektos, kur piedāvājums nav visas četras sezonas gadā. Doktors Andris Klepers ir priecīgs, ka arī Vidzemes augstskola ir specializējusies reģionālā tūrisma attīstībā, un šīs programmas pareizību apstiprina arī pieaugošais studentu skaits.

Tituls ''Gada cilvēks tūrismā 2011'' un arī 2012. gada martā iegūtais doktora tituls ir radījis lielāku atbildības sajūtu. Taču vienlaicīgi tas ir apliecinājums, kas motivē. Iegūtie tituli palīdz, jo tie rada lielāku uzticēšanos un iespējas!

Visiem veiksmīgu Pasaules tūrisma dienu!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
2 nakšu atpūta Jūrmalā Estravel Latvia
Darba dienu piedāvājumi pāriem un ģimenēm // Baltic Beach Hotel & SPA // līdz 30.05. | Skatīt vairāk
Latvija no 180 EUR
Stipro Skrējiens 2025 Tukuma TIC
Atgriežas "Cinevilla". Šajā reizē ir īpaši padomāts, lai skrējienā un šajā piedzīvojumā varētu piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.04.2025 - 21.04.2025 Rīko sporta spēles un nometnes Bauskā Bauskas TIC
Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis sporta spēļu un nometņu vietu piedāvājumu. Ielūkojies apkopojumā un plāno pasākumus Bauskas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.04.2025 - 19.04.2025 Bauskas alus publiskās ekskursijas Bauskas TIC
Aicināti ciemos uz Bauskas alus darītavu, lai ielūkotos tautā iemīļotā Bauskas alus tapšanas procesā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.89706397sec.