Norvēģijā būvēs pasaulē pirmo tuneli kuģiem [1]

Norvēģijas valdība paziņojusi par plāniem izbūvēt transporta infrastruktūras objektu, kuru varētu nodēvēt par pasaulē pirmo tuneli lielizmēra kuģiem. Šāda būve atvieglotu pārvietošanos pa bīstamu maršrutu valsts dienvidrietumu piekrastē.

Paziņojot par desmitgades plānu attiecībā uz transporta nozari, Norvēģijas valdības pārstāvji atzinuši, ka jaunā tuneļa izbūvei varētu atvēlēt aptuveni 175 miljonus ASV dolāru. Tas tiktu konstruēts Stadas līcī, kas pazīstams ar spēcīgu vēju un allaž bangainu jūru.

1,7 kilometru garais kanāls tiks izbūvēts kā tunelis līča piekrastē, savienojot divus fjordus.

"Projekts ļaus uzlabot drošību un kuģu manevrētspēju šajā reģionā," atzinuši valdības pārstāvji.

Sagaidāms, ka jaunā kanāla-tuneļa izbūve varētu tikt uzsākta 2018. gadā un, visticamāk, prasītu četrus gadus.

Jāpiebilst, ka jau šobrīd pasaulē izbūvēti vairāki tuneļi baržām, piemēram, "Canal du Midi" Francijā. Tomēr Stadas tunelis būs pasaulē pirmais, pa kuru varēs pārvietoties lieli kravas un pasažieru kuģi ar bruto tonnāžu līdz pat 16 000 tonnu.

Kā liecina kāda nesen veikta pētījuma dati, kopš Otrā pasaules kara beigām Stada līcī notikušas 46 kuģu avārijas vai incidenti, bet bojā gājuši 33 cilvēki.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 MartasTante 04/06/2017 01:24 Štrunts kaut kāds, tunelis kuģiem :)) Te jau kaķim jāsmejas :))
Skaidri redzams, ka Eiropa iet uz grunti, neko prātīgu radīt vairs nespēj.

Bet Krievija tai pašā laikā izstrādājusi unikālu tehnoloģiju, kā no mēsliem uzbūvēt milzīgu putnu. O! Tas ir ko vērts, tas ir gan radoši, gan pie reizes spilgti apliecina Krievijas vadošo lomu pasaules zinātnē, kultūrā un politikā.


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 09.05.2025 Latgales pasaka Muzeju naktī-17.05.2025 Nikos Travel
Latgale prot pārsteigt, tā vienmēr vilina savus ciemiņus ar viesmīlību, garšīgiem ēdieniem un cilvēku sirsnību. Dodamies apciemos Latgali Muzeju | Skatīt vairāk
40 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.05.2025 - 09.05.2025 Pavasara gadatirgus Krāslavā Krāslavas TIC
4.maijā plkst. 9.30 - 13.00 norisināsies PAVASARA GADATIRGUS Krāslavā, Grāfu Plāteru ielā. Laipni lūgti! | Skatīt vairāk
Piknika vietas Dienvidkurzemes novadā Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Ir sācies siltais laiks, kam līdzi nāk arī došanās dabā, pārgājieni, laivu braucieni, ģimeņu pasākumi, kam visbiežāk seko arī pikniks dabā. | Skatīt vairāk
RETRO PARTY Jūrmalā! Baltic Beach Hotel & SPA
Laiks uzspodrināt deju soļus un izvilkt no skapja krāsainākos tērpus, jo vakars būs pilns ar labi zināmām 70., 80. un 90. gadu melodijām un | Skatīt vairāk
no 20 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.49567795sec.