Ūdens kvalitāte iecienītākajos Eiropas kūrortos neatbilst ES standartiem

Nesen veikta pētījuma rezultāti liecina, ka ūdens kvalitāte dažos no populārākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā neatbilst Eiropas Savienībā noteiktajiem standartiem.

Piza Itālijā un Balatons Ungārijā ir tikai daži no 6 311 punktiem visā Eiropā, kur ūdens kvalitātes rādītāji uzskatāmi par neapmierinošiem.

Ūdens piesārņojuma līmenis ES regulās noteiktās normas pārsniedz arī tādās tūristu iecienītās pilsētās kā Bukareste (Rumānija), Sofija (Bulgārija), Madride (Spānija), Budapešta (Ungārija) un Roma (Itālija). Ironiski, taču pat Briselē, kas uzskatāma par Eiropas Savienības mājām, ūdens kvalitātes rādītāji ir neapmierinoši.

Eiropas tūrisma nozares pārstāvjus visvairāk satrauc situācija Spānijā, Itālijā un Grieķijā, kurās atrodami tūristu visbiežāk apmeklētie galamērķi. Eksperti atzīst, ka zemās ūdens kvalitātes dēļ var ciest miljoniem cilvēku.

To valstu piecinieku, kurās konstatēts vislielākais skaits piesārņoto ūdenstilpņu vai ūdenstilpņu daļu, veido Rumānija ar 2 476 vienībām, Spānija ar 1 148, Bulgārija ar 901, Ungārija ar 631 un Itālija ar 443.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk
“Labvēlīgais Tips” Strenčos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
17. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas 28. Gaujas plostnieku svētkus ieskandinās grupa LABVĒLĪGAIS TIPS. | Skatīt vairāk
no 10 EUR
Boutique viesnīca “Lielbornes muiža” TAKA
Ieelpo dabu Daugavas lokos! Lielbornes muižas viesnīca iekārtojusies 19.gs. 20-tajos gados celtajā muižas kungu mājā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.21506619sec.