Foto: Commons.wikimedia.org
Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
Kad Rošela Herisa kvēli vēlējās savām acīm skatīt seno civilizāciju atstāto mantojumu Peru, viņa nebūt nespēja iedomāties, ka viņas mūža ceļojums izvērsīsies mokošās sāpēs un ar "nelūgtiem viesiem" viņas ķermenī.
27 gadus vecā Lielbritānijas iedzīvotāja atceras, ka savu brīvdienu laikā Dienvidamerikā nokļuvusi mušu spietā. Kāda no tām ielidojusi viņas ausī, taču sieviete no uzmācīgā lidoņa ātri atbrīvojās un notikušajam nepievērsa īpašu uzmanību.
Reklāma

Taču, lidojot mājup uz Lielbritāniju, Herisai sākās pamatīgas galvassāpes un mokošas sāpes vienā sejas pusē. Viņa pēkšņi sāka dzirdēt arī dīvainas skaņas.
Kā ziņo Daily Mail, nākamajā dienā, atstājot traipu uz spilvena, no viņas auss iztecēja šķidrums. Herisa nekavējoties devās uz vietējo slimnīcu, kur sākotnēji ārsti nebija īpaši nobažījušies, jo uzskatīja, ka sievietei ir neliela auss infekcija. Tomēr tālākajās pārbaudēs tika atklāts caurums viņas auss kanālā.
"Kad es un mana māte lūdzām, lai ārsti izskaidro, kas noticis, atbilde skanēja šādi: "Jūsu ausī ir kāpuri". Es acumirklī sāku raudāt," atzīst Herisa.
Ārsti centās kāpurus izņemt, tomēr pēc procedūras tie nonāca dziļāk Herisas galvā.
"Biju ļoti nobijusies – visu laiku satraucos, vai tie nav nokļuvuši manās smadzenēs. Pie sevis domāju, ka tas ir ļoti, ļoti nopietni," par piedzīvoto stāsta Herisa.
Pēcāk veiktā smadzeņu pārbaudē tika atklāts, ka kāpuri pacientes auss kanālā bija izgrauzuši caurumi aptuveni 12 milimetru diametrā. Tad ārsti Herisas ausī ielēja olīveļļu, lai "iebrucējus" noslīcinātu.
Galu galā no sievietes auss tika izvadīti 10 kāpuri. Pārbaudēs atklājās, ka tie ir cochliomyia hominivorax sugas parazītisko mušu kāpuri, kuri pārtiek no siltasiņu dzīvnieku audiem.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.