Atvieglos noteikumus par elektroniskajām ierīcēm lidojumos Eiropā

Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (EASA) nesen paziņojusi par plāniem jau drīzumā lidsabiedrību pasažieriem atļaut viedtālruņu, planšetdatoru un e-grāmatu lasītāju lietošanu gan pacelšanās, gan nosēšanās laikā.

EASA plāno 2013. gada novembra beigās publicēt vadlīnijas, kādas turpmāk attieksies uz elektronisko ierīču lietošanu lidmašīnās. Tiesa gan, tās pasažieri varēs izmantot tikai tā dēvētajā "lidojuma režīmā".

Lielāku elektronisko ierīču, piemēram, portatīvo datoru lietošana vēl joprojām būs aizliegta gan pacelšanās, gan nosēšanās laikā.

"Šis ir nozīmīgs solis personīgo elektronisko ierīču lietošanas brīvības paplašināšanā uz lidmašīnu klāja, neapdraudot lidojuma drošību," atzinis EASE izpilddirektors Patriks Kījs.

Aģentūras pārstāvji atzinuši arī, ka lidojumu laikā tiks atļauta zvanu veikšana pa mobilajiem tālruņiem. Tomēr ticis piebilsts, ka šis ir ilgtermiņa mērķis.

Ar šādiem jaunumiem EASA nākusi klajā divas nedēļas pēc tam, kad ASV Federālā Aviācijas administrācija (FAA) paziņoja, ka lidsabiedrību pasažieriem ASV turpmāk tiks ļauta elektronisko ierīču lietošana lidojumu laikā. Tomēr FAA minējusi vienu izņēmumu: vēl joprojām būs aizliegta zvanu veikšana, izmantojot mobilos tālruņus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Glempings Daugavas lokos TAKA
Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos. | Skatīt vairāk
Itāļu šarms un viss iekļauts! Latvia Tours - Berga bazārs
Vairākas valstis vienā ceļojumā – katru dienu pamosties jaunā pilsētā! Ideāli visiem vecumiem – no mini kluba bērniem līdz spa un ekskursijām | Skatīt vairāk
no 550.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2025 - 21.05.2025 Dobelē zied ceriņi Nikos Travel
Ceriņi, Dobele...pavasaris... Tas ir garšīgi,skaisti un baudāmi. Tikai reizi gadā- 24.05.2025. Pievienojies un baudi pavasara smaržu! | Skatīt vairāk
no 30 EUR
Tabores muiža TAKA
Muiža celta 19. gadsimta 2. pusē (iespējams 1875. gadā). 1.pasaules kara laikā muiža stipri cietusi. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.60304785sec.