Arheologi Luksorā uziet seno ēģiptiešu aldara kapenes

Arheologiem Luksoras pilsētā Ēģiptē izdevies veikt jaunu atklājumu – atrastas kāda sena aldara kapenes, kas ir vismaz 3 000 gadu vecas.

Ēģiptes senlietu ministrs Muhameds Ibrahims pastāstījis, ka apbedījumus uzgājuši japāņu arheologi. Tā, domājams, ir pēdējā atdusas vieta aldarim Khonso Em Hēbam, kurš dzīvojis pirms aptuveni 3 200 gadiem. Ministrs piebildis, ka šis ir viens no nozīmīgākajiem atklājumiem, kādi veikti Luksoras pilsētā pie Tēbu nekropoles. Apbedījumos apglabāts galvenais aldaris, kura pārziņā reiz bijusi alus darīšana mirušo dieviem.

Kā norādījis Ibrahims, kapeņu sienas rotā "teiksmaini, krāšņi attēli, kuros atspoguļota tā laika ikdienas dzīve un reliģiskie rituāli".

Kā atzīst japāņu arheologu komandas vadītājs Džiro Kondo, itin pārsteidzošo atklājumu izdevies veikt brīdī, kad viņi attīrījuši jau iepriekš uzietas kapenes, kurās apglabāta augsta amatpersona no faraona Amenhotepa III valdīšanas laikiem. Ibrahims norādījis, ka kapenes tiks stingri apsargātas, kamēr noslēgsies visi izrakumu darbi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viesu māja "Manturi" TAKA
Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.04.2025 - 25.04.2025 Latvijas komēdijas balva “Grābeklis” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
24.aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz Latvijas komēdijas balvu “Grābeklis”, kur piedalīsies 10 komiķi no Comedy Latvia un Riga | Skatīt vairāk
no 20 EUR
Apskates Ceļojumi Itaka Latvia
Dubaija • Abū Dabī • Al Aina • Nizva • Džabrina • Al Hamra • Maskata • Dubaija | Skatīt vairāk
no 1419 EUR
Omāna,cena no 959 eur !!! Itaka Latvia
Omānas Sultonāts, kas pazīstams kā Arābijas pērle. | Skatīt vairāk
no 959 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.07395196sec.