Katara 2022. gada FIFA Pasaules kausu futbolā sagaidīs ar jaunu pilsētu

2022. gada FIFA Pasaules kausa rīkotājvalsts Kataras valdība atvēlējusi aptuveni 34 miljardus eiro, lai izbūvētu pilnībā jaunu pilsētu 36 kvadrātkilometru platībā.

Kad noslēgsies būvdarbi, par Lusailu (Lusail) nodēvētajā pilsētā būs atrodams ultramoderns tirdzniecības rajons, zoodārzs, skolas, slimnīca, kā arī mājvietas 250 000 iedzīvotāju, tā ziņo CNN. Vienā no plānotajiem tirdzniecības centru kompleksiem iecerēts izbūvēt kanālu un mākslīgos ūdenskritumus, savukārt pārvietošanos pilsētā nodrošinās dzelzceļa tīkls, ūdens taksometri un pazemes tuneļi. Interaktīvā Lusailas kartē atzīmēts arī "golfa rajons" ar diviem pasaules līmeņa laukumiem, "izklaides pilsēta" ar atrakciju parku un četras mākslīgās salas, kur būs izvietotas viesnīcas un jahtu piestātnes. Svarīgi minēt arī, ka Lusailas stadions, kurā norisināsies 2022. gada FIFA Pasaules kausa atklāšanas un fināla mači, spēs uzņemt 86 000 skatītāju. Kataras valdības pārstāvji liek lielas cerības, ka jaunā pilsēta ļaus tai kļūt par "vēl laimīgāku un mūsdienīgāku valsti."

Patiesi, mūsdienīgs Lusailā solās būt teju it viss. Proti, tur iecerēts ierīkot visaptverošu novērošanas sistēmu, un, kā liecina projekta apraksts, modernās tehnoloģijas pat spēs pilsētu "pielāgot laika apstākļiem un izmaiņām satiksmē."

Jāatzīst gan, ka ambiciozo projektu jau iepriekš aizēnojušas baumas par viesstrādnieku paverdzināšanu, tomēr šķiet, ka jaunās pilsētas būvdarbi norisinās pilnā sparā, jo tiek solīts, ka viens no tās vērienīgajiem tirdzniecības centriem durvis apmeklētājiem vērs jau 2017. gadā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kipra - atpūtas sezona sākusies Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu | Skatīt vairāk
no 528 EUR
Atpūtas vieta “Višķezers” TAKA
Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē ir Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem. | Skatīt vairāk
Apskates ceļojumiem atlaide! Itaka Latvia
Senioriem (65+) īpašs piedāvājums - 3% atlaide visiem Apskates ceļojumiem! | Skatīt vairāk
Melnkalne-dabas ainavas! Cena no 489 eur!  Itaka Latvia
Augsti kalni, kurus apskalo jūra, dzidri ezeri, kā arī mierīgai atpūtai piemērotas smilšu pludmales. | Skatīt vairāk
no 489 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.46806312sec.