Putras diena un Veļu vakars Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2015. gada 18. oktobrī no plkst. 12:00 - 20:00 no Priedes kroga līdz pat Hernhūtiešu saiešanas namam notiks Putras diena un Veļu vakara sagaidīšana.

Putra ir leģendām apvīta un tradīcijām bagāts ēdiens, to ēduši kā lieli, tā mazi, kā karavadoņi, tā arī zemnieki. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un tai ir neskaitāmi nosaukumi – putra, biezenis, grūdenis, ķempe (bieza putra), pļepenīca (šķidra putra) u.c. Putras dienas programmā:

Priedes krogā no plkst. 12:00 seno dienu miežu piena zupa un mūsdienu grūbu putra ar sēnēm baltvīnā.

Nidas zvejniekciema "Kuršos" no plkst. 13:00 demonstrēs miežu putras ar skābiem kāpostiem vārīšanu skarbos apstākļos dūmistabā saimnieces Dairas Jātnieces vadībā.

Vidzemes zemnieka sētā no plkst. 14:00 putras vārīšana vasaras virtuvē – slietenī. Saldā godu putra un Ulmaņlaika siltie grūbu salāti - gards cienasts no Donu Ilzes.

Hernhūtiešu saiešanas namā un Vidzemes sētā no plkst. 17:00 – 20:00 notiks Veļu vakars folkloras kopu "Grodi" un "GaraTaka" vadībā. Kad naktis kļūst garākas par dienām, lauku darbi ir padarīti un pār zemi bieži nolaižas migla, klāt ir Veļu laiks. Dažādos Latvijas novados saukts arī par Zemlikām, Dievainēm, Dvēseļu dienām, Ķauķu laiku, Iļģu laiku un vēl citādi. Parasti tas turpinājies no Miķeļiem līdz Mārtiņiem. Par veļu laika tradīcijām saglabājušas liecības gan no baltvācu mācītāju vērojumiem, gan ticējumos un atmiņu pierakstos.

Muzeja veļu vakarā kopā ar folkloras kopām runāsim par tradīcijām, mielosim veļus, iesim rotaļās. Aicinām ģērbties silti un ņemt līdzi cienastu veļiem!

Visas dienas garumā - podu un karošu parāde, jaunā medus degustācija un sveču liešanas darbnīca Nidas dūmistabā.

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas | Skatīt vairāk
Latvija
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Pasākumi Zemgalē Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno viesošanos Zemgalē, apmeklē pasākumus! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.01121497sec.