Jēkabpilieši ziemā izvēlas lidot uz siltajām zemēm

2014. gadā Latvijas iedzīvotāji atpūtas braucienos pa Latviju devās 10,8 miljonu reižu, kas ir par 5,3% mazāk nekā 2013. gadā. Savukārt Jēkabpils iedzīvotāji ceļojuši tik pat aktīvi kā 2013.gadā, liecina "Latvia Tours" Jēkabpils filiāles apkopotie dati par jēkabpiliešu atpūtas ceļojumu tendencēm.

"Jēkabpils un tās apkārtnes vietējo tūristu ceļošanas paradumi, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir krietni mainījušies - ja agrāk pārsvarā tika izvēlēti populārākie galamērķi - vasarā Turcija un Grieķija, bet ziemā - Ēģipte, tad ar katru gadu klientu pieprasīto galamērķu klāsts pieaug, jo viņi vēlās jaunus iespaidus. Tendences jūtamas arī attiecībā uz ceļojumu kvalitāti, palielinās pieprasījums pēc ceļojumiem ar lidmašīnu, kā arī tiek izvēlētas augstākas klases viesnīcas un kūrorti," novērojusi "Latvia Tours"  Jēkabpils filiāles vadītāja Vita Kalviša.

Kopš 2011. gada, kad ceļojumos ārpus valsts bija devušies 2157 Jēkabpils un tās apkārtnes iedzīvotāju, pieprasījums pēc ārzemju ceļojumiem audzis un pēdējos trīs gados bijis stabils. Ar 2012. gadu vietējie iedzīvotāji sākuši ceļot biežāk, 2012. gadā reģistrēti 3475 ceļojumi. Turpmākajos gados pieprasījums saglabājies stabils – 2013. gadā 3525, bet 2014. gadā 3593 jēkabpilieši devušies atpūtā ārpus Latvijas robežām. Statistikas dati par 2015. gada aizvadītajiem deviņiem mēnešiem liecina, ka arī šogad rādītāji varētu būt līdzīgi. Šobrīd Jēkabpilī iegādāti 2375 atpūtas braucienu.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, kopumā Latvijā vidējais ārvalstu ceļojuma ilgums, salīdzinot ar 2013.gadu, palicis nemainīgs - 6,4 naktis. Arī Jēkabpils iedzīvotāji vidēji izvēlas ceļojumu septiņu diennakšu garumā.

SIA "Latvia Tours" Jēkabpils filiāles apgrozījums ik gadu aug, pērn sasniedzot teju 769 tūkstošus eiro, kas ir līdz šim labākais rādītājs pēdējo četru gadu laikā. Prognozējams, ka arī šogad Jēkabpils un tās apkārtnes vietējo tūristu aktivitāte būtiski nemazināsies.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 04.07.2025 Rožu ziedēšana Rundāles pils franču dārzā Bauskas TIC
Apmeklē Rundāles pils franču dārzu krāšņākajā rožu ziedēšanas laikā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2025 - 01.07.2025 Izstādes jūnijā Tukuma novadā Tukuma TIC
Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā. | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Lapmežciemā Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.39161301sec.