Visā pasaulē gatavojas Svētā Patrika dienas svinībām

Ar parādēm, krāsainiem festivāliem un lielu daudzumu Ginesa alus simtiem tūkstoši cilvēku Īrijā un citur pasaulē ik gadu 17. martā atzīmē Īrijas aizbildņa Svētā Patrika dienu.

Par godu Svētajam Patrikam tiek rīkotas parādes ar dziesmām un dejām. Ar Svētā Patrika vārdu saistās daudzas leģendas. Viena no leģendām vēsta, ka Svētais Patriks ar ābolīšu palīdzību paskaidroja Svēto trīsvienību. Rezultātā zaļais trīslapu ābolītis un zaļā krāsa kļuva par Svētā Patrika simboliem.

Leģenda vēsta, ka tieši Svētais Patriks Īrijā ieviesis kristietību un no salas padzinis visas čūskas.

Neatņemama Svētā Patrika dienas tradīcija ir piedalīšanās parādēs. Šajā dienā ielās iziet tūkstošiem zaļās drēbēs ģērbtu īru rudās parūkās un zaļās cepurēs, lai ar vērienu nosvinētu savus nacionālos svētkus.

Lai gan šo svētku pirmsākumi meklējami Īrijā, Svētā Patrika dienu ar krāšņām parādēm un jautrām izdarībām svin arī citviet pasaulē – Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Austrālijā, Vācijā un citur.

Arī rīdzinieki izrāda godu Svētā Patrika dienao un, piedaloties "Global Greening" projektā, Rīgas domes ēkas fasāde no 2016. gada 14. marta līdz 21.martam, diennakts tumšajā laikā (no plkst. 19.15 līdz 6.30) tiks izgaismota zaļā krāsā.

"Global Greening" projektā septīto gadu pēc kārtas, atzīmējot īru nacionālos svētkus – Sv. Patrika dienu 17. martā, visā pasaulē pazīstamas ēkas un objekti tiek izgaismoti zaļā krāsā, kā, piemēram, Romas Kolizejs, Pizas tornis, Kristu Pestītāja statuja Riodežaneiro un Nelsona statuja Londonā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.06.2025 - 15.06.2025 Priekulē ieskandinās Vasaras saulgriežus Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Svētdien, 15. jūnijā, Priekules Ģimeņu dārzā, norisināsies ģimenisks vasaras saulgriežu pasākums | Skatīt vairāk
Jaunsventes muižas parks TAKA
Jaunsventes muižas parks veidots 19. gadsimta beigās. Parka platība 5,22 ha un tajā aug 27 dažādas koku sugas. | Skatīt vairāk
Svinam pavasari Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Pavasara atnākšana liecina par garāku, siltāku dienu sākumu. Daba ir pārpildīta ar krāsām un dzīvību – ideāls laiks garām pastaigām un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2025 - 16.06.2025 Vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
15. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.76102686sec.