Tuvojas ikgadējā Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā

Lai popularizētu atpūtu dabā, 2016.gada 7. maijā Ķemeru Nacionālajā parkā norisināsies ikgadējā Ceļotāju diena. To organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām.

Šogad Ceļotāju diena norisināsies jau sesto gadu, piedāvājot iespēju lieliem un  maziem apmeklēt gan tradicionālus pasākumus, gan arī piedalīties jaunās aktivitātēs. Apmeklētājus gaidīs velobraucieni, pārgājieni, māla darbnīca un virkne citu aizraujošu aktivitāšu, kas palīdzēs atklāt Ķemeru Nacionālā parka dabas un tūrisma aktivitāšu daudzveidību.

Pirmo reizi Ceļotāju dienas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta dižkokiem, kam īpaša rubrika šobrīd atvēlēta arī Latvijas Radio 1. programmā. Lai iepazītu šos pagātnes lieciniekus, tiks organizētas divas ekskursijas Ķemeru apkārtnē. To laikā varēs vairāk uzzināt par dažādu koku sugu milzeņiem, to atpazīšanu un palīdzēšanas iespējām, kā arī pašiem iemēģināt roku mērījumu procesa veikšanā.  Būs iespēja zinoša speciālista vadībā iepazīt infrastruktūras objektus, kas šopavasar pieejami pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma – Dumbrāja laipu un Sēra dīķu taku. Abas laipas ekspluatācijā tika nodotas pagājušā gada nogalē, noslēdzot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide NATURA 2000 teritorijās" īstenošanu Pierīgas reģionā. Dumbrāja laipā paredzēta ekskursija botāniķes Agneses Priedes vadībā, bet Sēra dīķu takā darbosies citi eksperti, kas dalīsies jaunākajās atziņās par dabas apsaimniekošanas pasākumu veikšanu.

Jaunķemeros darbosies pietura "Ekosistēmu pakalpojumi – novērtē tos pats!". Apmeklētājiem būs iespēja pašiem iejusties dabas ekspertu "ādā" un novērtēt tuvējās dabas vērtības, kā arī piedalīties interaktīvā spēlē un uzzināt, kas ir vārdu savienojums "ekosistēmu pakalpojumi" un kādus labumus mums ikdienā sniedz daba. Tāpat pieturas ietvaros apmeklētāji varēs noskatīties īsfilmiņu par ekosistēmu pakalpojumu tēmu un iepazīt šī gada dabas simbolus. Pavisam īpašs notikums gaidāms arī Smārdes pusē - atzīmējot Pasaules Labirintu dienu, šeit notiks Baltijas rata jeb godu labirinta svinīga atklāšana.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, visas dienas laikā no Ķemeriem uz dažādām pasākumu norises vietām kursēs bezmaksas autobuss. Tā atiešanas laiki ir saskaņoti ar vilcienu pienākšanas laikiem Ķemeru dzelzceļa stacijā.

Papildus informācija par Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienu lasāma www.daba.gov.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.05.2025 - 18.05.2025 Muzeju nakts Cēsu novadā! Cēsu TIC
Šo sestdien, 17. maijā ienirsti naksnīgā kultūras piedzīvojumā – Muzeju nakts Cēsu novadā! | Skatīt vairāk
Latvija
Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2025 - 17.05.2025 Motormuzejs piedalās Muzeju Naktī Motormuzejs
Rīgas Motormuzejs piedalīsies Starptautiskajā Muzeju naktī, piedāvājot gan pastāvīgo ekspozīciju, gan papildinājumu muzeja pagalmā. | Skatīt vairāk
Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52638006sec.