Ar pasi kabatā iepazīsti Daugavas kreiso krastu

Daugava ar šķietami rāmo tecējumu gadu tūkstošos paveikusi titānisku darbu, radot unikālu ieleju, kas ikvienam sniedz neaizmirstamus ceļojuma iespaidus. Aizsargājamo ainavu apvidus "Augšdaugava" piedāvā plašas iespējas atpūtai pie dabas. Teritoriju var iepazīt, pārvietojoties pa Daugavas krastos esošajiem ceļiem, takām, braucot ar laivām vai plostu pa upi vai apmeklējot skatu torņus tās tuvumā.

Iespaidīgas ainavas uz Daugavu un pilsētu paveras no Priedaines skatu torņa, kas uzcelts pie Daugavas Krāslavā.

Kopš 2015.gada rudens iespēja lūkoties uz Daugavas senlejas ainavu – mežiem, laukiem, ceļiem, dota arī upes kreisā krasta apceļotājiem.  Daugavpils novada Vecsalienas pagasta Vītiņos slejas  Dabas aizsardzības pārvaldes būvēts  20m augsts Lazdukalna  skatu tornis. Pašas likteņupes klātbūtne, it īpaši mazūdens periodā, tikai nojaušama, - tā paslēpusies skatam aiz daudzajiem mežu ielokiem. Tomēr skats ir apburošs un tik atšķiras no Vasargelišķu un Priedaines skatu torņu apkārtnē redzētā!

Krāslavas novada Kaplavas pagastā zirgu sētā "Klajumi" daudzina zirgkopības tradīcijas, atjauno vēsturiskas koka ēkas un piedāvā pārgājienus ar zirgiem Augšdaugavā un "Daugavas lokos".. Turpat apmeklētājus gaida sīko asinssūcēju – Odu taka.

Daugavas kreisajā krastā atrodami daudzi klusi lauku dievnami, rakstnieka un ornitologa Kārļa Griguļa piemiņas akmens, Salienes dižakmens, Poguļankas tilts, Červonkas pils ar parku. Vecbornē un Lielbornē saglabājušās ēkas un parki no vēsturiskajām muižām.

Teritorijā atrodami vairāki dabas pieminekļi – dižkoki, kā arī interesanti ģeoloģiski un ģeomorfoloģiski veidojumi.

Jaunbornes bērzs muižas parkā ir viens no ainaviskākajiem aizsargājamās dabas teritorijas bērziem, un tā stumbra apkārtmērs ir sasniedzis 3,12 m. Faļtopu dižkadiķis ir viens no lielākajiem Augšdaugavā - apkārtmērs pietuvojies vienam metram. Savukārt Ķiploku dižvīksnas stumbra apkārtmērs sasniedzis 5,4 m robežu.

Sproģu avotcirku gravas ir vienīgais šāda veida ģeoloģijas piemineklis dabas parka Daugavas loki" teritorijā, kur aptuveni 1,5 km garā un līdz 35 m augstā Daugavas kreisā pamatkrasta nogāzē, 70 – 450 m platā joslā ir izveidojies dziļu erozijas gravu un aktīvu avotu sakopojums, kas ieslēpts nogāžu mežu zaļajā lapotnē. Sproģu gravas veģetācijas laikā ir grūtāk pieejamas un vizuāli nav tik labi pārskatāmas, nekā laikā, kad nav lapu biezā sega.

Atklājiet sev Daugavas kreisā krasta burvību, bet, dodoties ceļojumā uz pierobežu, neaizmirstiet paņemt līdzi pasi!

Papildinformācija:

Aizsargājamo ainavu apvidus "Augšdaugava" teritorija aptver Daugavu un tās apkaimi posmā no Baltkrievijas – Latvijas robežas līdz Daugavpilij. Teritorija nodibināta 1990. gadā un aizņem 52 098 ha lielu platību. "Augšdaugava" izvietojusies Daugavpils novada Naujenes, Salienas, Vecsalienas un Tabores pagastu teritorijā, kā arī Krāslavas novada Piedrujas, Kalniešu, Ūdrīšu un Kaplavas pagastu teritorijā un daļēji - Krāslavas pilsētas teritorijā.

Aizsargājamo ainavu apvidū "Augšdaugava" ietilpst 1990. gadā izveidotais dabas parks "Daugavas loki", kas ietver 8 lielus Daugavas līkumus posmā no Krāslavas līdz Naujenei: Adamovas, Skerškānu, Zvejnieku, Tartaka, Daugavsargu, Ververu, Rozališku, Butišku un daļēji Elernes loku. Katra loka garums sasniedz 4 – 6 km. Dabas parka "Daugavas loki" platība ir 12372 ha. Teritorijas unikalitāte novērtēta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules līmenī. 2011. gadā aizsargājamo ainavu apvidus "Augšdaugava" ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma nacionālajā sarakstā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2025 - 14.05.2025 Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu! Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem! | Skatīt vairāk
Latvija
Ģimenes festivāls "No viena zara" Tukuma TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 18.05.2025 KONCERTS | Inita Āboliņa Tukuma TIC
Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.04.2025 - 15.05.2025 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.95495605sec.