Ziemeļu valdzinājums Koncertzālē «Cēsis» - Žana Sibēliusa vijolkoncerts

2023. gada 4. februārī Koncertzālē “Cēsis” skanēs ziemeļvalstu mūzika. Programmas centrā  - dižā somu romantiķa Žana Sibēliusa vijolkoncerts solistes Paulas Šūmanes un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra lasījumā. Līdzās – divas simfoniskās poēmas: Sibēliusa “Sāga” un norvēģa Eivinda Torvunda “Rīts mežā”. Pie diriģenta pults stāsies igauņu maestro Olari Eltss.

Koncertprogrammā akadēmiskās mūzikas cienītāji un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedzīvos atkalsatikšanos ar tā kādreizējo galveno diriģentu, šobrīd Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Olari Eltsu.

Kopīgā sadarbībā izskanēs Žana Sibēliusa simfoniskā poēma “Sāga”, kuras tēlainie risinājumi rezonē ar skandināviskām fantastiskām iztēles ainavām, bet solistes Paulas Šūmanes interpretācijā dzirdēsim spilgto un piesātināto Sibēliusa Vijolkoncertu.

“Brāzmaini ziemeļu vēji, dabas varenība, kas raisa bijību un apbrīnu, un dedzinoši karsta sirds zem ledus kārtas kā neremdināma lava no zemes dzīlēm - tādu Sibēliusu esmu sastapusi šoziem. Ziemeļu valdzinājums Vijolkoncerta skaņās būs īpaši spēcīgs, pateicoties Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un maestro Olari Eltsam. Ļoti vēlos, lai arī klausītājiem šī satikšanās ar Sibēliusu būtu līdz kaulam patiesa,” atklāj vijolniece Paula Šūmane.

No 20. gadsimta Somijas mūzikas ainas pārcelsimies uz Ungāriju, kur ap 1915. gadu Bēla Bartoks komponē viencēliena baletu “Koka princis”. Savukārt spirdzinošu laikmetīgās mūzikas devu klausītājiem sniegs norvēģu komponista Eivinda Torvunda simfoniskā poēma “Rīts mežā”.

Apmeklētāju ērtībai, iegādājoties atsevišķu biļeti, ir iespēja no Rīgas uz koncertu nokļūt ar īpaši norīkotu autobusu. Izbraukšana no Rīgas plkst. 14.45, izbraukšana no Cēsīm pēc koncerta plkst. 19.45.

Koncerta un autobusa biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.04.2025 - 20.05.2025 Jūrtakas Konference un Pārgājiens!  Lauku Ceļotājs
Aicinām piedalīties Baltijas Pārgājienu Tūrisma Konferencē un kopīgā pārgājienā šī gada 23. -24. maijā, Apšuciemā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.04.2025 - 17.05.2025 Amatnieku un mājražotāju tirdziņš Tukuma TIC
Garšīgas un skaistas amatnieku un mājražotāju preces. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.05.2025 - 17.05.2025 Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī Bauskas TIC
17. maijā Rundāles pils goda pagalmā notiks pirmie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 17.05.2025 Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās" Bauskas TIC
Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.60453701sec.