Satiec savu meistaru 2023!

2023. gada 31. martā, 1. un 2. aprīlī – vairāk kā 250 meistari aicina interesentus apmeklēt un iesaistīties meistarklasēs, praktiskajās nodarbībās un lekcijās, lai iepazīstinātu ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radītu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību mūsu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Aušana, adīšana, metālapstrāde, kokapstrāde, kulinārija ir tikai dažas jomas no plašā piedāvājuma. Arī šajā reizē meistarus varēs apmeklēt visos Latvijas vēsturiskajos novados – Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Pasākumā piedalīsies vairāk kā 250 meistari 223 norises vietās, piedāvājot interesentiem apmēram 300 dažādas nodarbības.

Jau tradicionāli pasākuma ietvaros tautas lietišķās mākslas meistari aicina iepazīt vienu no populārākajām prasmēm – aušanu. Bērni, jaunieši un pieaugušie varēs apgūt auduma iekārtošanu stellēs un iepazīties ar dažādiem aušanas tehniku veidiem, savukārt Kuldīgas novadā būs iespēja pat noaust brunču audumu. Tāpat populāra ir dažādu jostiņu un grīdas celiņu darināšana, kas ir sākums izpratnei par aušanu. Pasākumu klāstā piedāvāta arī iespēja apgūt kreklu izšūšanu un sašūšanu. Šīs prasmes noderēs, darinot savu tautastērpu un gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Atsevišķas meistardarbnīcas sniegs pirmās zināšanas saktu un citu rotu darināšanā. Nameja gredzena darināšanas nodarbības notiks Rīgā un Siguldā, savukārt Jaunpilī norisināsies arheoloģisko rotu darināšanas meistardarbnīca.

Bagātīgs ir norišu piedāvājums adīšanas jomā – zeķu, cimdu, čību, mauču un rotaļlietu adīšana. Meistari demonstrēs dažādas tehnikas, dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi.

Vairākās norises vietās būs iespēja iepazīt senākas un ne tik senas ēdienu receptes. Tā ir iespēja uzzināt ko jaunu un dažādot savu iecienīto ēdienkarti. Tā, piemēram, zirņu ēdienu gatavošanu varēs apgūt Saldus novada Zirņos, bet Alsungā, protams, uzzināt vairāk par sklandraušiem. Pierīgā, Sauleskalnā, būs iespēja cept rudzu maizi. Ar vietējām kulinārajām receptēm iepazīstinās Latgalē, Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē.

“Satiec savu meistaru” ietvaros interesentiem iespēja tuvāk iepazīt arī tradicionālo muzicēšanu un dziedāšanu. Norises vietās būs iespēja gan klausīties, gan pašiem mācīties un iesaistīties rotaļās, dziedāšanā un dažādu tradīciju apguvē: Latgales pusē tā ir saļmu dziedāšana, Vidzemē un Zemgalē – instrumentu spēle un dziedāšana. Tuvi un tāli muzikanti būs sastopami arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un tautas tērpu centrā “Senā klēts” - muzejā varēs iepazīt Rucavas nemateriālo kultūras mantojumu, bet “Senajā klētī” – Baltinavas kultūras mantojumu.

Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: “Priecē tas, ka šo gadu garumā ir novērota lielāka sabiedrības interese par mūsu kultūras mantojumu un piesaistīti jauni dalībnieki gan tautas lietišķās mākslas studijās, gan folkloras kopās. Vislielākais paldies tiem, kas šo gadu garumā piedalās pasākumā kā meistari, rod jaunas idejas savās prasmēs un jaunas pieejas tam, kā par tām pastāstīt citiem. Tāpat liels paldies visiem, kuri koordinē pasākuma norisi notikumu vietās. Šīs meistaru dienas ir kā nelieli svētki meistarībai, tradīcijai un to saglabāšanai nākamajām paaudzēm.”

Lai vieglāk varētu izvēlēties, uz kuru pusi doties, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ielūkoties “Satiec savu meistaru!” kartē: www.satiecsavumeistaru.lv

Pasākumu “Satiec savu meistaru!” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un meistariem visā Latvijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2023 - 10.06.2023 Vilkaču maratons 2023 - Tukumā Tukuma TIC
Vilkaču maratons tie ir 42km un 2000+ augstuma metri. Trīspadsmit apļi. Septiņas stundas. Krēsla. Āžu kalns. Iespējams, grūtākais maratons Latvijā! | Skatīt vairāk
Latvija
17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu! Tukuma TIC
Seko līdzi informācijai par TET RALLY LIEPĀJA! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2023 - 10.06.2023 Bišu SPA Bauskas novadā Bauskas TIC
Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33919501sec.