Pirmajā jūlija sestdienā svinēs Jūras svētkus Ventspilī

Pirmajā jūlija sestdienā svinēs Jūras svētkus Ventspilī

Ostas ielas promenādes jaunā daļa arī šogad uzņems Jūras svētku apmeklētājus, lai 6. jūlijā ļaut vaļu grandiozām svinībām. Unikālās boju ekspozīcijas un iemīļoto vides objektu “Mīlestības bāka” un “Dzenskrūve” krāšņota, svētku programma “Tuvāk jūrai” priecēs ikvienu apmeklētāju.

SVĒTKU PROGRAMMA:

6. jūlijs, sestdiena

8.00 – 18.00 TIRGUS AR JŪRAS DZIESMĀM UN GARDUMIEM 2. DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Būs amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, kas priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgu preču klāstu. Svētkiem par godu Tirgus laukumā būs arī īpašais Jūras svētku zivju tirdziņš, kurā varēs iegādāties kūpinātas zivis un zivju kulināriju, bet izbraukuma kafejnīcās nobaudīt zivju ēdienus un alu. Tirgus laukumā 6. jūlijā būs arī īpašs laimes rats un jūras dziesmu karaoke.

10.00 JŪRAS KAUSS 2024 pludmales volejbolā /Ventspils pludmales volejbola stadionā/

11.00 – 14.00 VAKAR MĒS BIJĀM OSTAS MALĀ /H.Dorbes muzejs/

Radošā darbnīca “Vakar mēs bijām ostas malā….” (H.Dorbe). Aicinātas ģimenes ar bērniem.

11.00 – 15.00 JŪRAS NOZĪME /Amatu māja/

Amatu mājas apskate, Jūras svētku nozīmīšu darbnīca. Madara Atiķe, keramikas izstāde.

Ieejas maksa pēc cenrāža.

11.00 – 15.00 JŪRAS PIEŅEMŠANA /Livonijas ordeņa pils/

Kuģu darbnīcas pils pagalmā. Visas dienas garumā skatāma pils ekspozīcija.

14.00 Māra Čačkas personālizstādes “Pieņemšana” atklāšana.

Ieejas maksa pēc cenrāža.

11.00 – 11.30 PIEMIŅAS BRĪDIS /Piemineklis “Jūrniekiem un zvejniekiem”/

Piedaloties Ventspils Kultūras centra jauktajam korim “Kaiva”, ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu godināsim bojāgājušos jūrā.

OSTAS IELAS PROMENĀDES JAUNĀ DAĻA

11.40 – 17.30 CENTRĀLĀ SKATUVE /laukums iepretim teātra namam “Jūras vārti”/

Dienas programmu vadīs Dailes teātra aktieris Lauris Subatnieks.

11.40 – 12.30 NEPTŪNA SAGAIDĪŠANA UN SVĒTKU ATKLĀŠANA

Sagaidīsim ierodamies spēcīgo Jūras valdnieku Neptūnu un viņa svītu, kas tikai Ventspilij raksturīgi, iekuģos ostā velkoņu ūdens strūklu pavadīts. Visiem par pārsteigumu Neptūnu apciemos arī kāds sens paziņa, kurš būs iespaidīgs pēc skata un atceļojis no aizjūrām.

12.30 – 13.30 NORMUNDS RUTULIS AR GRUPU

Normunds Rutulis ir latviešu popa un šlāgera dziedātājs, kas ieguvis neskaitāmas Latvijas mūzikas balvas. Starp viņa izpildītajām dziesmām ir tādi populāri skaņdarbi kā “Par to (raudāja māte)”, “Nekur nav tik labi kā mājās”, “Lecam pa vecam”, “Kūko kūko dzeguzīte” un daudzi citi. Programmā uz Ventspils Jūras svētku lielās skatuves mūziķis izpildīs visiem zināmas un mīļas melodijas.

13.40 – 14.40 LAIMIS RĀCENĀJS UN NEAIZMIRSTULĪTES

Vokāli instrumentālais ansamblis “Neaizmirstulītes” un leģendārais latviešu estrādes dziedātājs Laimis Rācenājs.

14.50 – 16.00 ASTRO’N’OUT

Nu jau vairāk nekā 20 gadu laikā, kas pavadīti uz Latvijas popmūzikas skatuves, grupa “Astro’n’out” no vienkārša ģitārrokgrupas skanējuma izaugusi līdz mūsdienīgai popmūzikai. Nule kā saņēmuši neskaitāmas mūzikas balvas, mūziķi gatavi iepriecināt arī Ventspils publiku.

16.00 – 17.00 THE ROLLTONES

Klausītāji atraktīvo grupu “The Rolltones” pazīst jau vairāk nekā 10 gadus - gan kā vienus no Americana mūzikas žanra celmlaužiem Latvijā, gan pateicoties grupas vokālista Ata Zviedra aktīvajai solo darbībai.

12.30 – 15.00 “PIE KAPTEIŅA” /pie Ostas Kapteiņa ēkas/

Speciāli iekārtota foto vieta, kurā apmeklētāji tiek aicināti uz fotografēšanos kopā ar Neptūnu un viņa svītu. Iespējams būs arī sastapt noslēpumaino, iespaidīgā paskata jūras iemītnieku.

12.00 – 17.00 “GATAVS KUĢOT” /pie kuģīša “Rota”/

Visas dienas garumā kuģa kapteinis Ufo jeb Kaspars Upaciers ar uzdevumiem un dažādām spēlēm komplektēs sava kuģa komandu. Izturīgākie un spēcīgākie svinīgi tiks uzņemti kuģa komandā.

Darbosies biedrības “Attīstības fabrika” piedāvātās aktivitātes pusaudžiem. Pārbaudīsim zināšanas par Baltijas jūru un dzīvību tajā. Jūras iemītnieku atpazīšanas spēle, galda spēle par piekrasti un stends par jūras ūdeni.

Laukumā pie Ziemas ostas jautras izklaides mazākajiem svētku apmeklētājiem - piepūšamās atrakcijas un karuseļi.

12.30 – 17.00  MAZĀ SKATUVE /pie dzenskrūves “Cilvēciskais spēks”/

12.30 JŪRAS AKMENTIŅI koncerts

Jaunākās un vidējā vecuma popgrupas audzēkņi uzstāsies ar koncertprogrammu - veltītu jūrai!

13.30 Danči un rotaļas ar folkloras kopu LAIPA

14.00 SAIMNIECES DARBĪBĀ

Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece, “Kūku kari” vadītāja un Brantu muižas saimniece Ilze Briede prot ne tikai cept īstu latvju rupjmaizi, gardas kūkas un gatavot dažādus ēdienus pēc senām receptēm, bet prot arī uzvārīt varen gardu zivju zupu no 17 dažādām zivīm. Lai zivju zupa būtu izcili garda Ilzei ir zināms viens seno laiku rituāls – zupā tiek nodzēsta degoša pagale. Kā nu tas notiks un kāda garša būs zupai, varēsiet paši pārliecināties to nobaudot Ventspils Jūras svētkos.

14.40 Koncertprogrammā UFO AR DOMUBIEDRIEM

Grupas “UFO” pirmsākumi meklējami vēl 80.gadu beigās, kad radās estrādes apvienība “Kaija”. Tas bija laiks, kad vairāki dīdžeji veidoja savus ansambļus. Grupas “UFO” līderis ir Kaspars Upaciers, kas plašākai publikai pazīstams kā ilggadējs radio rīta raidījuma BB Brokastis vadītājs un tautā iemīļots jokdaris. Mūziķi izpildīs tikai dzirdētās kompozīcijas, jo kā saka pats Ufo: “Kam rakstīt jaunas, ja vecās vēl labas?”

15.40 Piestās skanošais ORĶESTRPĒDS un tā pavadošā svīta

Braucošas klavieres kopā ar profesionāliem mūziķiem, sitamajiem un pūšamajiem instrumentiem.

19.00 – 23.00 MAZĀS SKATUVES VAKARA DAĻA

19.00 SABĪNE MUSTERMANE

Ikdienā Sabīne apgūst džeza vokālu Ventspils Mūzikas Vidusskolā un veido audiovizuālu saturu sociālajā tīklā “TikTok”. Jaunā mūziķe paguvusi jau izdot savu dziesmu albumu, kura  tapšanā iesaistījušies vairāki Latvijā atpazīstami mūziķi, tostarp Agnese Rakovska, Pēteris Lunde un Matīss Repsis.

19.40 “KoBra”

Jaundibināts svaigs duets “KoBra”, kura sastāvā divi dziedātāji – Krišjānis Brasliņš un Katrīna Kovaļuka no Mākslas akadēmijas, saplūduši kopīgā radītpriekā un sola “iekustināt visus apmeklētājus ar slāpes un badu remdējošu, supersulīgu oriģinālmūziku”! Mūziķus plašāk iepazinām raidījumā XFaktors.

20.30 JUUK

“Juuk” ir folkroka grupa. Izdevusi trīs oficiālus albumus, no kuriem pēdējais – “Muļķa stabule” saņēmis mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofons”. Grupā dzied un spēlē Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Rasa Pole, Ričards Dauksts un Niks Moss Rodžerss. Tradicionālo roka ģitāru sastāvs grupas skanējumā saspēlējas ar trīs solistu balsīm, vijoli, flautu un bandžo.

21.30 JŪRAS UN DEJU RITMOS

Vinila plašu DJ sets no leģendārā MIXMASTER AG

Mixmaster AG jeb īstajā vārdā Andris Gailis, labi zināms arī kā MC, repotājs un ansambļa “Bezgalībieši” dalībnieks. Viņš ir leģendārs Latvijas dīdžejs, kurš uzstājies dažādos pasākumos ar tādām zvaigznēm kā Moby, Westbam un daudziem citiem.

VAKARA PASĀKUMI CITVIET PILSĒTĀ

19.00 – 3.00 GUNTA SKRASTIŅA DZIESMU UN ZIŅĢU FESTIVĀLS /Reņķa dārzs/

Arī šogad festivāla dalībnieki būs tautā iemīļoti Latvijas popmūzikas, šlāgermūzikas, kantri, kā arī aktierdziesmu un ziņģu izpildītāji, solisti, aktieri un grupas – Māris Sloka (no grupas “Klaidonis”), “Bumerangs”, duets “Strazdiņš un Račs”, Andris Bērziņš, “Roja”, Viktors Lapčenoks, Artis Robežnieks, Kaspars Antess, Žoržs Siksna, Kaspars Markševics, Ieva Sutugova, Ineta Rudzīte, Dainis Skutelis, “Tērvete”, Edgars Pujāts, “Mākoņstūmēji”, Andris Daņiļenko, Roberts Ošiņš un citi mākslinieki. Jau tradicionāli festivālu turpinās balle līdz plkst. 3:00 rītā ar Gunta Skrastiņa grupu “No Pusvārda” un Latvijā populāriem solistiem.

00.00 – 6.00 KARSTAS DEJAS /Restorāns un kokteiļu bārs “Silrak”/

Maksas ieeja.

CITI PASĀKUMI SVĒTKU NEDĒĻĀ

5. jūlijs, piektdiena

7.30 – 18.00 TIRGUS AR JŪRAS DZIESMĀM UN GARDUMIEM 1.DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Būs amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, kas priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgu preču klāstu. Svētkiem par godu Tirgus laukumā būs arī īpašais Jūras svētku zivju tirdziņš, kurā varēs iegādāties kūpinātas zivis un zivju kulināriju, bet izbraukuma kafejnīcās nobaudīt zivju ēdienus un alu.

13.00 VAKAR MĒS BIJĀM OSTAS MALĀ /H.Dorbes muzejs/

Radošā darbnīca “Vakar mēs bijām ostas malā….”(H.Dorbe). Piedalās Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš”.

11.00 – 15.00 JŪRAS NOZĪME /Amatu māja/

Amatu mājas apskate, Jūras svētku nozīmīšu darbnīca.

19.00 – 21.00 O SOLE MIO /Koncertzāle “Latvija”/

Zem dienvidu saules, la dolce vita. Prieka pilns koncerts, lai uzzīmētu smaidu sejā un ielietu saules gaismu sirdī, ar Itālijas smaržām un kripatu Spānijas. Stīgu kvartets “Akilone" no Francijas ieguvis atpazīstamību uz Eiropas un starptautiskajām skatuvēm ar tā krāsaino un smalko saspēli, kā arī lielu stilistisko dažādību. Kvartetā muzicē Magdalēna Geka (1. vijole), Elīze Debendelaka (Elise De–Bendelac) (2. vijole), Avišai Hameides (Avishai Chameides) (alts), Lisija Merkā (Lucie Mercat) (čells).

Biļetes cena: 10 EUR

21.00 – 23.00  SAULRIETA MŪZIKA /kafejnīca “VIETA, KUR būt.” – pludmales 6.ieeja/

Koncertu cikla “Ventspils saulrietu mūzikas vakari” ietvaros, sagaidāms muzikāls vakars, kur mūzika vijas ar jūras viļņiem un saule iekrāso debesis.

7. jūlijs, svētdiena

8.00 – 15.00 JŪRAS SVĒTKU TIRGUS 3. DIENA /Vecpilsētas tirgus laukums/

Paplašināta tirdzniecība - zivis, mājražotāju un amatnieku ražojumi, stādi u.c.

10.00 – 17.00  PIE JŪRAS UN UZ ZEMĒM /Piejūras brīvdabas muzejs/

Mazais Jūras svētku tirgus, aktivitātes bērniem, uzdevumi ģimenēm.

Ieejas maksa pēc cenrāža.

MAZIE JŪRAS SVĒTKI

11.00 – 12.00 /Bērnu pilsētiņa/

15.00 – 16.00 /Bērnu parks “Fantāzija”/

Diskotēka “Ceļojums ar zemūdeni”, kuru vada iemīļotais bērnu pasākumu vadītājs Ēriks Balodis.

16.00 – 19.00 Ventspils mākslinieku kopizstādes PAVASARIS 2024 noslēguma pasākums /teātra nams “Jūras vārti”/

Paredzēta tikšanās ar izstādes dalībniekiem un skicēšana. Interesentus aicinām ņemt līdzi savus papīra bloknotus, zīmuļus, flomāsterus vai citus instrumentus pēc izvēles.

Izstādē piedalās mākslinieki Laimdota Junkara, Mārīte Kluša, Sarmīte Caune, Jānis Kupčs, Inga Insberga, Arnis Martinelli, Ieva Rupenheite, Gunta Kalsere, Rita Blaževiča, Marfa, Ainars Pastors, Jelena Baranovska, Gunta Krastiņa, Līva Ozoliņa, Malda Porniece, Liene Milēviča, Boriss Moiseievs, kā arī fotogrāfi Gundega Rebhūna, Ilva Buntika un Uldis Balga.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.07.2024 - 23.07.2024 Atpūties aktīvi Zemgalē  Zemgales Tūrisma asociācija
Idejas aktīvās apūtas brīvdienām Zemgalē! | Skatīt vairāk
Latvija
Ieturi gardu Maltīti Zemgalē Zemgales Tūrisma asociācija
Piestāj un ieturi gardu maltīti kādā no Zemgales restorāniem vai kafejnīcām | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.07.2024 - 23.07.2024 Igo aicina uz Mājas kafejnīcu dienām!  Bauskas TIC
Mājas kafejnīca "IGO kopā ar draugiem uzbur Gruzijas garšas Ceplī!". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.07.2024 - 25.07.2024  Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā Gulbenes novada TIC
Jūlija pēdējā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. jūlijam Gulbene svinēs Pilsētas svētkus, aicinot nākt kopā lielus un mazus un piedzīvot īstenu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.35537791sec.