Siguldā atklāta īpaša izstāde par ilgošanos - “Mēs tiksimies vēlreiz Tur, kur Dzeltenais lauks šķērso Rozā ceļu”

2022.gada 8. oktobrī kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” tika atklāta igauņu tekstilmākslinieces Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Maryliss Teinfeldt-Grins) personālizstāde. Šī mākslinieces darbu sērija ir ieguvusi vairākus apbalvojumus un atzinības Igaunijā un ir saruna par ilgošanos. Ilgošanās stāsti par cilvēkiem, kas varbūt vairs nav tik tuvu un par vietām, kur šie cilvēki piedzīvoti. Viens no jautājumiem, ko autore skatītājam uzdod ir - kādā krāsā ir tavas ilgas? Izstādes kuratore ir Mailisa Timmi (Mailis Timmi).

Marīlisas Teinfeldes-Grinsas darbos atainoti personiski stāsti caur autorei nozīmīgām vietām. Katrs darbs ir kā vēstule no pagātnes – stāsts par ilgām pēc cilvēka vai vietas, kas ir bijusi svarīga mākslinieces dzīve, bet ir atvirzījusies no redzesloka un kļuvusi par atmiņu. Franču rakstnieks Marsela Prusta secināja, ka vienīgā patiesā paradīze ir zaudēta paradīze, norādot uz to, ka dzīves notikumu patiesā nozīme atklājas tikai retrospektīvi. Līdzīgi arī Teinfeldes-Grinsas darbi atspoguļo to, ka emocionāli intensīvi brīži, kas notiekot likās maznozīmīgi, tomēr iepinās dziļi mākslinieces atmiņu dzijas kamoliņā, atklājot savu patieso nozīmi tikai pēc tam, vairākus gadus vēlāk.

Ģeogrāfiskas vietas, kas izceļas Marīlisas Teinfeldes-Grinsas darbos, tiek atainotas no putnu lidojuma. Visticamāk tāpēc, ka, lai saredzētu kaut ko pēc iespējas skaidrāk, nav vienmēr nepieciešams tam tikai pietuvināties, bet arīdzan attālināties. Teinfeldes-Grinsas darbi ir kā atmiņas kartes, kuru krāsas pasniedz ar vietu saistīto emociju spožumu. Kaut gan uz kartēm ir norādīti fiziski objekti, nav iespējams uz viņu pamata orientēties nevienā ģeogrāfiskā vietā. Tās ir mākslinieces atmiņu kartes, kur fiziskus objektus papildina tas, kas nav ar roku sataustāms un ar vārdiem izteicams. Šajā izstādē eksponētie darbi sniedz pārskatu par Marīlisas Teinfeldes-Grinsas Igaunijā izstādītajām un apbalvotajām stāstu sērijām. Ar izstādi autore pabeidz vienu nodaļu savā mākslinieciskā ceļojumā un virzās uz jaunu vizuālu valodu.

Marīlisa Teinfelde-Grinsa (1993) ir tekstilmāksliniece un instalāciju autore, kas savā daiļradē aplūko atmiņu un Rietumviru ciemu ainavas, lietojot galvenokārt izšuvumu un gobelēnu, un raksta viru izloksnē dzeju. Viņa ir mācījusies tekstilmākslu Tartu Mākslas augstskolā "Pallas" un Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī laikmetīgo mākslu Igaunijas Mākslas akadēmijā. Teinfelde-Grinsa ir Igaunijas Kultūras ministrijas Eduarda Vīralta stipendijas un Ādamsona Erika stipendijas laureāte. 2019. gadā viņa saņēma Igaunijas Tekstilmākslinieku Asociācijas godalgu "Gada tekstilmākslinieks”.

Izstāde “Mēs tiksimies vēlreiz Tur, kur Dzeltenais lauks šķērso Rozā ceļu” būs apskatāma Siguldā līdz 9. novembrim. Ieeja izstādē bez maksas.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Esi bijis Apgrieztajā mājā? Tukuma TIC
Brauc ciemos! Tukuma pusē, Smārdē Apgrieztā māja tevi gaida, lai tieši tev uzdāvinātu pašas jautrākās fotogrāfijas! | Skatīt vairāk
Latvija
Tukuma muzeju FEBRUĀRA piedāvājums Tukuma TIC
Brauc ciemos uz Tukumu februārī un apskati vairāk kā 7 dažādas izstādes mūsu muzejos! | Skatīt vairāk
Mīlestības mēneša izaicinājums Smiltenes TIC
Smiltenes TIC izaicina – februārī vairo mīlestību ne tikai tuvinieku vidū, bet izrādi to arī savai pilsētai, izejot pastaigu apkārt Smiltenei sirds | Skatīt vairāk
Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā? Tukuma TIC
Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3422761sec.