TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Sešos mēnešos vairāk ar sauszemes un avio transportu, mazāk - ar prāmjiem pārvadātu pasažieru

2024.gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2023.gada pirmo pusgadu pieauguši pasažieru pārvadājumi ar vilcieniem, tramvajiem, trolejbusiem un lidmašīnām, bet ar regulāras satiksmes autobusiem un prāmjiem samazinājušies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2024.gada pirmajā sešos mēnešos ar sauszemes pasažieru transportu pārvadāja 94,7 milj. pasažieru, par 1,6% vairāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā.

Ar dzelzceļa transportu pārvadāja 9 milj. pasažieru, par 9,7% vairāk. Pasažieru pārvadājumi iekšzemē pieauga par 9,4%, bet starptautiskajos pārvadājumos sakarā ar jaunu maršrutu Viļņa-Rīga - 5,3 reizes.

Ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāja 50,5 milj. pasažieru, kas ir par 3% mazāk nekā gadu iepriekš. Iekšzemes maršrutos pasažieru skaits samazinājās par 3,1%, bet starptautiskajos maršrutos - par 0,7%.

Ar trolejbusiem pārvadāja 20 milj. pasažieru, pieaugums par 3,8%, bet ar tramvajiem - 15,2 milj. pasažieru, par 11,8% vairāk.

2024.gada pirmajā pusgadā ar prāmjiem Ventspils un Liepājas ostās iebrauca un no tām izbrauca 154,2 tūkst. pasažieru. To skaits samazinājās par 10,1%, salīdzinot ar 2023.gada pirmo pusgadu. Ventspils ostā pasažieru apgrozījums bija 111,3 tūkst. pasažieru, par 16,4% mazāk, bet Liepājas ostā - 42,9 tūkst. pasažieru, par 11,7% vairāk. Prāmju satiksme Rīgas pasažieru ostā ir slēgta kopš 2021.gada.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2025 - 02.07.2025 Ģimeniskas brīvdienas Bauskas novadā Bauskas TIC
Laiks doties 𝐠̧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚̄ 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢̄𝐯𝐨𝐣𝐮𝐦𝐚̄ 𝐮𝐳 𝐁𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 08.07.2025 "Nakts -  Old Believers Apartamentos" Rēzeknes pilsētas TIC
Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze. | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.08624601sec.