Domā par personīgā auto iegādi? Vispirms jānobrauc 15 000 km gadā

Vadošās transporta pakalpojumu platformas Eiropā “Bolt” un konsultāciju uzņēmuma “Oliver Wyman” jaunākajā pētījumā* secināts, ka personīgo automašīnu īpašnieki, kuri gadā nobrauc mazāk par 15 000 km, var ievērojami ietaupīt, ikdienas mobilitātei izvēloties alternatīvus pārvietošanās veidus. Vienlaikus, prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam braucienu īpatsvars, ko veido transporta koplietošanas rīki, piemēram, kopbraukšana ar partneršoferi, skrejriteņu noma un auto koplietošana, pieaugs no 3 % līdz 7 %.

Pētījumā aplūkotie dati liecina — lai gan pēdējās desmitgades laikā ar personīgajām automašīnām nobrauktais attālums ir samazinājies par 1700 kilometriem gadā, šobrīd Eiropā sasniedzot vidēji 11 000 kilometru, mājsaimniecībā reģistrēto transportlīdzekļu skaits ir palicis nemainīgs. Tas nozīmē, ka automašīnu īpašnieki nereti neizmanto spēkratu potenciālu — tie bieži vien stāv dīkstāvē publiskajās stāvvietās, māju pagalmos un vārtrūmēs, kas varētu tikt atvēlētas citiem satiksmes dalībniekiem un mobilitātes transporta rīkiem.

Pētījumā secināts, ka tiem automobiļu īpašniekiem, kuri gadā nobrauc mazāk nekā 15 000 kilometru, kopbraukšanas vai automašīnu koplietošanas pakalpojumi, vai skrejriteņu noma var būt izdevīgāka un ērtāka nekā privātā auto uzturēšana ikdienā. Pētījuma autori transporta koplietošanu atzinuši par dzīvotspējīgu alternatīvu, kas palīdz novērst galvenos finansiālos šķēršļus saistītus ar, piemēram, automašīnas iegādi un uzturēšanu.

"Mēs saskaramies ar dzīves dārdzības krīzi, kad ir kāpušas ne tikai pārtikas un mājokļu, bet arī degvielas cenas, kā rezultātā arvien vairāk cilvēku izvēlas samazināt personīgo automašīnu izmantošanu ikdienā. Nenoliedzami to ietekmē arī iespēja strādāt no mājām. Daļa sabiedrības jau šobrīd izmanto izdevību ietaupīt un pāriet uz citiem transporta koplietošanas veidiem — šajā jomā ir redzams milzīgs potenciāls, jo miljoniem cilvēku šo iespēju vēl nav izmantojuši," stāsta Markuss Villigs, “Bolt” dibinātājs un izpilddirektors. 

"Pēdējo gadu laikā mobilitātes nozare ir būtiski mainījusies, un līdztekus automašīnām iedzīvotājiem tagad ir pieejami arī dažādi citi pārvietošanās veidi, ko Latvijā aktīvi izmanto kā iedzīvotāji, tā arī ārzemju viesi — piemēram, auto koplietošanas pakalpojumu “Bolt Drive”, kopbraukšanu jeb braucienus “Bolt” platformā ar partneršoferiem un elektroskrejriteņu nomu. Lai gan automašīnas joprojām būs nepieciešamas un tik drīz no mūsu ikdienas neizzudīs, šis pētījums liecina, ka daudziem iedzīvotājiem, jo īpaši pilsētniekiem, atteikšanās no personīgo automašīnu izmantošanas var būt ievērojams finansiāls ieguvums, tostarp arī labvēlīgi ietekmējot apkārtējo vidi un dzīves kvalitāti," secina Kristīne Bezerra-Kjerulfa, “Bolt” vadītāja Latvijā.
 
Šī brīža prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam transporta koplietošanas īpatsvars pieaugs no 3 % līdz 7 %, un tiek lēsts, ka šī tirgus kopējais apjoms visā pasaulē sasniegs teju 370 miljardus ASV dolāru. Transporta koplietošanas attīstība un popularizēšana pilsētām visā pasaulē jau šodien var palīdzēt uzlabot pilsētvidi, padarot to patīkamāku, sakārtotāku un videi un iedzīvotājiem draudzīgāku, vienlaikus sniedzot arī ekonomiskos ieguvumus no to veicināšanas.
*Pētījums tika prezentēts pērnā gada novembrī Briselē, piedaloties “Bolt” dibinātājam un izpilddirektoram Markusam Villigam un Eiropas Savienības transporta komisārei Adinai Valeanai (Adina Valean).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 19.04.2024 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāpiet vilcienā un dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem– uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.03.2024 - 20.04.2024 Kandavā tikšanās ar "Nelūgtajiem viesiem"  Tukuma TIC
Sarunu vakars ar Leldi Kovaļovu un Andri Daugaviņu - Kandavas vīna namā 20.aprīlī. | Skatīt vairāk
Laivojiens pa Gauju 25.maijā Gulbenes novada TIC
25.maijā norisināsies jau otrais aktīvās atpūtas pasākumu cikla “Normāls notikums” posms – laivojiens pa Gauju no Lejasciema līdz Pukstiem. | Skatīt vairāk
Svini kāzas Jaunpils pilī!  Tukuma TIC
Jaunpils pils ir lieliska vieta kāzu svinēšanai. Senie pils mūri un brīnišķīgā apkārtne padarīs jums tik svarīgos brīžus patiešām | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.79952192sec.