Alūksne: Aicina «Glika dienas» 17.-19. maijā – Ernstam Glikam 370, Bībeles tulkojumam 335

Alūksne: Aicina «Glika dienas» 17.-19. maijā – Ernstam Glikam 370, Bībeles tulkojumam 335

Godinot vācu tautības Alūksnes mācītāju Ernstu Gliku, kurš 17. gadsimtā pirmais latviski pārtulkoja Bībeli un pašreizējā Alūksnes novada teritorijā izveidoja pirmās skolas latviešu zemnieku bērniem Vidzemē, Alūksnē no 17. līdz 19. maijam Alūksnē notiks “Glika dienas”.

  Šim notikumam gatavojas Alūksnes, Balvu un Gulbenes novadu kori, kuri Glika piemiņai veltītā koncertā izpildīs latviešu un pasaules autoru garīgās dziesmas, ar koncertiem baznīcās mūs priecēs Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels, vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”. Pie Glika ozoliem notiks paaudžu sadraudzības vakars, pie Baptistu draudzes ēkas garīgas sarunas risināsies atklājumu pēcpusdienā, baznīcas aicinās uz Vasarsvētku dievkalpojumiem, varēs līdzdarboties radošajā darbnīcā Bībeles muzejā un doties īpaši Glikam veltītā tūrisma maršrutā. Glika dienas papildinās arī Muzeju nakts aktivitātes visā novadā.

 Vēsture liecina, ka Ernsts Gliks par godu Vecās un Jaunās Derības tulkojumam iestādījis divus ozolus, kas joprojām zaļo Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājmuižas teritorijā. Tādēļ “Glika dienu” norise 17. maijā sāksies tieši tur – Glika trīssimtgadīgo ozolu pavēnī ar izzinošu sadraudzības vakaru “Glika ozolos dzied putni” no plkst. 18.00 līdz 20.00. Šeit norisināsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešu veidotas prāta spēles komandām, kopīga muzicēšana, slavēšana, draudzības zupa. Skaists, muzikāls un emocionāls vakars solās būt Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā, kad plkst. 21.00 tur skanēs komponista Jāņa Lūsēna un mūziķa, dziedātāja Zigfrīda Muktupāvela koncerts.

 Sestdien, 18. maijā, plkst. 12.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Alūksnes, Gulbenes, Balvu koru apriņķa koru garīgās mūzikas koncerts “Svētīts lai top Tavs vārds”. Koncertā piedalīsies sieviešu, jauktie un senioru kori, kopā 12 kolektīvi, kas klausītājus priecēs gan ar individuāli, gan kopkorī un ērģeļu pavadījumā atskaņotiem skaņdarbiem. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Uldis Kokars, koncertu vadīs skolotāja, Ernsta Glika dzīves pētniece Ilona Riekstiņa. Bībeles muzejā no plkst. 11.00 līdz 15.00 būs Bībeles vārdu iespiešanas radošā darbnīca uz Latvijas vienīgā Gūtenberga iespiedmašīnas prototipa.

 Baptistu draudzes ēkā un laukumā, Dārza ielā 2, plkst. 11.00 notiks Septītās dienas adventistu draudzes dievkalpojums “Gaisma spīd tumsībā”, bet no plkst. 14.30 līdz 16.00 visi aicināti uz atklājumu pēcpusdienu “Glika mantojums joprojām mūsdienīgs”, tajā ietilps seminārs, kurš galvenokārt atbildēs uz jautājumiem vai Dieva Vārds jeb Bībele (Glika mantojums) ir aktuāls arī mūsdienās. Programmu papildinās 18. gadsimta kristīgās mūzikas priekšnesumi.

 No plkst. 18.00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai, Alūksnes novada muzeji 20. reizi piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts”. Šī gada tēma – izzināt un iegūt, pētīt un saprast.

 Svētdien, 19. maijā, plkst. 9.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, notiks Vasarsvētku dievkalpojums, savukārt Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā uz Vasarsvētku Svēto Misi aicināti plkst. 11.00.

 Glika dienu noslēgumā plkst. 18.00 vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” koncerts Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Vokālā grupa “Schola Cantorum Riga” dibināta 1995. gadā ar mērķi praktizēt senās mūzikas, jo īpaši gregoriskā korāļa, autentisko dziedāšanu. Grupas dziedātāji ir profesionāli mūziķi, kurus vieno mīlestība uz seno mūziku un vēlme to atskaņot saskaņā ar jaunākajām atziņām autentiskas interpretācijas jomā. Līdztekus viduslaiku mūzikai grupas koncertos un iesakņojumos dzirdami arī mūsdienu latviešu komponistu darbi, un ne reti tie ir pirmatskaņojumi.

 Glika dienu noslēgumā plkst. 18.00 vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” koncerts Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Vokālā grupa “Schola Cantorum Riga” dibināta 1995. gadā ar mērķi praktizēt senās mūzikas, jo īpaši gregoriskā korāļa, autentisko dziedāšanu. Grupas dziedātāji ir profesionāli mūziķi, kurus vieno mīlestība uz seno mūziku un vēlme to atskaņot saskaņā ar jaunākajām atziņām autentiskas interpretācijas jomā. Alūksnē koncertprogrammā VOX CLARA tiks atskaņota viduslaiku sakrālā mūzika – gregoriskais korālis un dažādi vēlo viduslaiku polifonisko repertuāru piemēri, kas atspoguļo uzstāšanās praksi dažādās Eiropas pilsētās vēlo viduslaiku periodā. Tas bija laiks, kad gregoriskie dziedājumi joprojām dominēja garīgajā mūzikā, lai gan pastāvēja līdzās dažādiem sekulāriem mūzikas žanriem, kuros ļoti liela nozīme bija improvizācijai un lokālās mūzikas tradīcijai. Visi šie žanri pastāvīgi mijiedarbojās un piešķīra viens otram lielu dzīvīgumu. Programmā skanēs mūzika no vairākām Eiropas pilsētām, bet galvenā uzmanība tiek pievērsta Ziemeļeiropas mūzikas tradīcijām Hamburgā, Rīgā un Lundā, kā arī bagātīgajam Limožas agrīnās polifonijas mantojumam. Viduslaikos katra no šīm pilsētām bija atšķirīga kultūras izpausmēs, un arī mūzikas stili katrā atšķīrās. Šo spilgto, daudzveidīgo vēlo viduslaiku Eiropas muzikālo dzīvi varēs saklausīt un izjust koncerta bagātīgajos kontrastos.

 No 1. maija Glika dienu ietvaros, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina doties pastaigā pa pilsētu un iepazīt vietas, kas saistītas ar E. Glika vārdu, izmantojot sagatavoto kājāmgājēju maršrutu “Ernsta Glika vārds mūsdienu Alūksnē”. Vairāk par maršrutu www.visitaluksne.lv

Ieeja pasākumos bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.06.2024 - 20.06.2024 Koncertuzvedums “Likteņzīmes. Māra Zālīte” Aizkraukles novada TIC
5. jūnijā plkst.19.00 Likteņdārzā, neparastā vietā - uz Saieta nama jumta, norisināsies literāri muzikālā cikla “Likteņzīmes” pirmais | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.06.2024 - 17.06.2024 Ukrainas Nac. akadēmiskais vīru koris Tukuma TIC
17. jūnijā savu Latvijas tūri ar koncertu Tukumā noslēgs Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris DUDARYK no Ļvivas. | Skatīt vairāk
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk
Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu! Gulbenes novada TIC
Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47751021sec.