Salaspils Tūrisma jaunumi un aktualitātes aizvadītajā 2023. gadā

2023. gads pagājis strauji, aktīvi un radoši, un, kā jau ierasts, atskatāmies uz aizvadītajiem pasākumiem, paveikto, realizēto un piedzīvoto. Salaspils novada tūrisma informācijas centrs (turpmāk – TIC) šajā atskatā apkopojis pagājušā gada ievērojamākos notikumus, iniciatīvas un pasākumus novada tūrisma dzīvē.

Pilnīgā pārliecībā varam teikt, ka gads ir bijis notikumiem un iespaidiem bagāts, esam lepni par padarīto. Kopskaitā iniciēti un organizēti 18 pasākumi – vairākos no tiem sadarbojāmies arī ar dažādām organizācijām, aktīviem vietējiem cilvēkiem un Salaspils novada uzņēmējiem.

Gada sākumu - janvāri un februāri iesākām aktīvi un darbīgi – ar dalību 3 lielās starptautiskās tūrisma izstādēs. Ar Salaspils novada pašvaldības atbalstu un pēc LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) iniciatīvas, piedāvājot dalību Pierīgas tūrisma asociācijai, kuras biedrs ir arī Salaspils novada pašvaldība, Salaspils novads kopā ar citiem zīmola EXIT RĪGA teritoriju pārstāvošajiem novadiem tika pārstāvēts Nīderlandes tūrisma izstādē “Vakantiebeurs 2023”, kā arī starptautiskajā un lielākajā ziemeļvalstu tūrisma izstādē “Matka Nordic Travel Fair 2023”, Helsinkos. Pēc 2 gadu pārtraukuma norisinājās tūrisma izstāde - gadatirgus “Balttour 2023” tepat Rīgā, kurā Salaspils novads arī tika pārstāvēts vienotajā Pierīgas Tūrisma Asociācijas jeb “EXIT RĪGA” stendā. Pēc kopējiem novērojumiem izstādē, visvairāk cilvēku interesējās par vienoto “EXIT RĪGA” tūrisma karti, kurā ir  iekļauta un labi pārskatāma informācija par 7 pašvaldību tūrisma objektiem, ēdināšanas vietām un naktsmītnēm.

Martā kopīgi ar Salaspils novada bibliotēku tika aizvadīts pasākums “Stāsti un izstāde par Svētā Jēkaba ceļu Latvijā un pasaulē”.  Ziemīgajā 17. marta vakarā, ļaužu un interesentu pārpilnā auditorijā novada bibliotēkas telpās notika pirmais tūrisma sezonas pasākums, kurā dzirdējām un uzklausījām trīs dažādus stāstus par viszināmākā svētceļnieku ceļā pieredzēto, uzzināto un izbaudīto. Stāstus prezentēja Svētā Jēkaba ceļa asociācijas “Camino Latvia”  dalībnieki. Papildus tika eksponēta arī ļoti interesanta un bagātīga izstāde, kurā bija apskatāms plašs fotogrāfisko un mantisko liecību klāsts ar aprakstiem par Svētā Jēkaba ceļā svarīgo, tā tika papildināta un bagātināta ar svētceļniekiem svarīgām lietām un nozīmīgiem priekšmetiem – ceļotāju pasēm, zīmodziņiem, dienasgrāmatām, speciālajām Svētā Jēkaba ceļa gliemežvāku simbolikām un ceļa marķēšanas zīmītēm. Tāpat Martā tika aizvadīts Pierīgas tūrisma seminārs par zaļo kursu, digitālo mārketingu un sadarbības tīklu veidošanu. Šādi pasākumi veicina tūrisma izglītības un ilgtspējīgas tūrisma nozares attīstību Pierīgā.

Aprīlī norisinājās vairāki pasākumi un daudzpusīgas aktivitātes. Salaspils TIC piedalījās Ēnu dienā, dodot iespēju kādam skolēnam iepazīt tūrisma centra darbu. Otro gadu rīkojām un organizējām nelielu, vienkāršu, bet, kā izrādās – ļoti piesaistošu aktivitāti ģimenēm Lieldienu brīvdienās “12 Lieldienu zaķu pēdu meklēšanas ceļš”, kopskaitā 5 dienu laikā no 06.04.-10.04., aktivitātē tika reģistrētas 364 komandas, jeb aptuveni 1198 dalībnieki, un vidēji 388 dalībnieki no tiem bija novada viesi – zaķu pēdu ceļu meklēt bija atbraukuši viesi no Ogres, Rīgas, Ķekavas, Lielvārdes, Līgatnes, un pat no Liepājas un Rojas. Pavasara aktīvo tūrisma sezonu turpinājām ar vairākiem pasākumiem – pilsētas ekskursiju ģeogrāfa Jāņa Zariņa vadībā “Toreiz pazudusī Salaspils tagad” un sezonas atklāšanas velobraucienu “Apciemojam Salaspils novada tūrisma vietas un uzņēmējus!” Abos ļoti labi apmeklētājos un vērtīgi izzinošajos pasākumos piedalījās dalībnieki ne tikai no Salaspils, bet arī no Ogres, Ķekavas, Rīgas, un Pierīgas.

14. maijā Saulaini sirsnīgi un skaisti aizvadījām Mātes dienas pasākumu, kurā sadarbojāmies ar “Salaspils Kultūra”. Kopīgi radījām svētkus ikvienai ģimenei – mūzikas mīļotāji baudīja talantīgā pianista Andreja Osokina priekšnesumu, bet mēs bijām sarūpējuši iespēju apmeklētājiem piedalīties radošajās darbnīcās kopā ar vietējiem novada amatniekiem.

Papildus tam maijā aktualizējām Salaspils novada tūrisma ceļvedi 2023, šoreiz gan tikai digitālajā formātā, domājot par dabu un taupot resursus. Ceļvedī ietverta informācija par atpūtas iespējām, tūrisma objektiem, naktsmītnēm, un ēdināšanas vietām Salaspils novadā, kā arī informācija par vietējiem novada amatniekiem un mājražotājiem un gidiem, kas vēlas un var vadīt ekskursijas Salaspils novadā.

Maija izskaņā norisinājās Salaspils novada svētki, un tiem par godu, Salaspils TIC bija sagatavojis speciālu svētku maršrutu “Zaļi soļojam un iepazīstam pilsētu!”, ko izveidojām sadarbībā ar aplikāciju “Walk15”. Tās laikā bija jākrāj maršrutā noietie soļi, bet pats maršruts bija izveidots Salaspils ģerbonī esošā asna ar divām lapiņām formā. Tā izpildes laikā, bija veicami arī pāris izzinoši uzdevumi par pilsētas tūrisma vietām.  Maršrutu izgāja un pie simboliskām, kā arī dabai draudzīgām veicināšanas balviņām tika 35 dalībnieki.

Saistībā ar pilsētas tūrisma infrastruktūru, 2023. gada maijā tika uzstādīti informatīvie stendi trīs valodās padomju karagūstekņu nometnes piemiņas vietā. Informatīvo stendu uzstādīšana veicina informācijas pieejamību gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem, tāpat veicina sabiedrības interesi par vēsturi kopumā un pilsētas tūrisma infrastruktūras attīstību.

Tāpat kā pavasari, arī vasaru aizvadījām ļoti darbīgi un radoši aktīvi – jūnijā norisinājās Roadgames speciāli komandām izstrādātā pilsētmedību spēle ar sacensību elementiem “Roadgames Express Salaspils”, kuras laikā spēlētāju komandas 3-4 cilvēku sastāvā devās iepazīt un izpētīt Salaspils pilsētu un objektus tajā. Apmēram 40 dalībnieki sacentās savā starpā dažādu “Roadgames Latvia” telefona aplikācijā izstrādāto astoņu veidu uzdevumu precīzā un ātrā veikšanā, uzzinot jaunus faktus par Salaspils pilsētu un novadu.

Jūlijā aizvadījām vasaras purva pārgājiena notikumu – šoreiz 43 dalībnieku sastāvā devāmies pieredzēt Salaspils Zeltiņu purva skaistumu un dabas savdabīgumu saulrieta laikā. Pārgājienu kā vienmēr vadīja zinošā dabas gide Laura Riekstiņa, ar kuru esam izveidojuši ļoti pozitīvu sadarbību. Purva pieredzējumu papildināja arī dūdu mūzika.

Karstajā 12. augusta rītā devāmies iepazīt vietējos ūdeņus un aizvadījām vēl nebijušu pasākumu “SUPošanas notikšana Mazajā Juglā”. Rīkojot šo pasākumu, sadarbojāmies ar Ropažu novada pašvaldības tūrisma speciālistiem, vietējo Salaspils novada uzņēmēju “SUPer Active Salaspils”, kā arī Pierīgas uzņēmēju “Boards You”.

Vasaras izskaņā, 26. augustā, Ropažu un Salaspils novados jau trešo reizi norisinājās Māju kafejnīcas diena. Šogad abus novadus pārstāvēja kopskaitā 13 mājas kafejnīcas un to saimnieki – piecas mājas kafejnīcas Salaspils novadā un astoņas Ropažu novadā. Lai gan laikapstākļi bija ne tie saulainākie, tomēr mājas kafejnīcas Salaspils novadā vien apmeklēja 429 viesi. Pirmo reizi pasākumā kā saimnieki piedalījās arī Nacionālais Botāniskais dārzs ar kafejnīcu “Zirņos”, kā arī mājas kafejnīca “Grunduļi”, kur viesus pārsteidza 13 gadīgais pavārs Matīss, gatavojot savas ģimenes iecienītākos ēdienus.

10. Septembrī, kad Latvijā tika svinēta Tēva diena, krāšņi un ar daudzveidīgām aktivitātēm aizvadījām Tēvu dienas pasākumu un pirmo “Pierīgas Lieltirgu”. Arī šajā pasākumā sadarbojāmies ar Salaspils Kultūru. “Pierīgas Lieltirgus”, kas bija pirmais šāda formāta un lieluma tirgus pasākums mūsu novadā un Latvijā vispār, vienkopus pulcēja 53 gardumu, rokdarbu, koka amatniecības lietu un citu dažādu skaistu un praktisku lietu darinātājus un radītājus, ražotājus un meistarus tieši un tikai no 7 Pierīgas novadiem.

23. septembrī, spītējot lietum un vētrai, aizvadījām sezonas noslēguma velobraucienu “Atvadas no vasaras”. Braucienā piedalījās 30 dalībnieki no Salaspils, Ikšķiles, Ropažiem, un Pierīgas. Brauciena laikā apmeklējām vairākus vietējos novada uzņēmējus un uzņēmīgus cilvēkus, iepazināmies ar to darbošanās un pieredzes stāstiem.

Tāpat arī vēl oktobrī aizvadījām vairākus pasākumus – organizējām jau par tradīciju kļuvušo Salaspils tūrisma uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju pieredzes apmaiņas braucienu šoreiz uz tepat netālu esošo Olaines novadu. Braucienā piedalījās 16 dalībnieki, kas baudīja daudzveidīgu un iedvesmojošu programmu.

5. oktobrī sveicām rudeni, atkal dodoties pārgājienā pa Zeltiņu purvu, tikai nu jau vairs ne vasaras krāsās. Kā jau ierasts, interese par pārgājienu bija liela, un 35 dalībnieku sastāvā, vērojot purva rudens dabas ainavas un noslēgumā baudot tēju ar našķiem, kā arī akordeonista Rolanda Zelča sarūpēto muzikālo pauzi, piedzīvojām īstenu dabas tūrisma baudīšanas paraugstundu rudenī.

Laikapstākļi galīgi nelutināja mūsu iecerētā pasākuma “Doles salas atmiņu klade” norisi arī 7. oktobrī. Sākotnēji bijām paredzējuši apjomīgu ekskursiju Doles salā zinošās gides Daces Kozlovskas pavadībā, taču, laikapstākļiem pārvēršoties rudens vētrā, nācās improvizēt un mainīt pasākuma norises formātu, kā rezultātā izzinājām Doles salas vēsturi stāstu formātā ar prezentāciju, viesojoties pie draudzīgajiem “Doles tējas” saimniekiem.

Oktobra paša izskaņā piedzīvojām ko nebijušu un grandiozu – kopā ar “Biedrība Mellene”, Nacionālo Botānisko dārzu, “EM Sound Services” un ar Salaspils novada pašvaldības atbalstu iniciējām, piedalījāmies, darbojāmies un bijām klātesoši pasākumā “Spoku nakts takas ģimenēm”. Pasākums norisinājās divus vakarus, un to apmeklēja vairāk nekā 10 500 cilvēku.

Aizsāktu jau iepriekšējā gadā, arī 2023. gadā turpinājām videoprojektu “Salaspils Tūrisma gadalaiki”, kas popularizē Salaspils novada tūrisma piedāvājumu, videoklipos piedaloties gan pašiem tūrisma uzņēmējiem, gan pieaicinot dalībai tajos Salaspils iedzīvotājus un novada pārstāvjus. Strādājot pie šī projekta, tapa saulains un pozitīvs videoklips “Salaspils tūrisma gadalaiki. 3. sērija. Vasara” par trim tūrisma vietām, kuras mūsu sekotājus un interesentus aicinām apmeklēt un pieredzēt tieši vasarā, proti -  ģimenēm draudzīgo ogu dārzu “Salaspils Mellenes” Jātnieku sporta klubu “JSK Equilat” un veikborda parku “Wakeline”. Ar šo video parādām, cik dažāds un daudzveidīgs ir mūsu novada tūrisma piedāvājums vasarai, sākot ar meditatīvu melleņu pašlasīšanas pieredzējumu un beidzot ar kārtīgu iztrakošanos, izkāpjot no savas komforta zonas un iemācoties vadīt un noturēt veikborda dēli.

Vasaru pavadot un sākot raudzīties un krāšņajām koku lapām, turpinājām darbu pie Salaspils Tūrisma gadalaiku noslēdzošās jeb rudens videosērijas “Salaspils tūrisma gadalaiki. 4. sērija Rudens”. Rudens videoklipa ietvaros paviesojāmies Doles salā, “Zoo Rezidence ”,viesu namā – kupolmājā “Ārpus laika”, un Nacionālajā botāniskajā dārzā, tverot un baudot rudenīgi krāšņu, ģimenēm draudzīgu vai omulīgi aicinošu tūrisma piedāvājumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
KUKUL ceptuve TUKUMĀ! Tukuma TIC
Meklē vietu, kur nobaudīt smalkmaizītes, bulciņas, maizīti, cepumiņus vai sāļās uzkodas kopā ar gardu, smaržīgu kafiju vai tēju? Kukul Elizabete | Skatīt vairāk
Latvija
Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāp vilcienā un dodies uz Vidzemes ziemeļaustrumiem – uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk
Nometnes & sporta spēles Bauskas novadā Bauskas TIC
Plāno nometnes & sporta spēles Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2024 - 31.05.2024 “Pūt vējiņi!” 60 gadu jubilejas koncetrs Liepājas reģiona TIB
Koncertdārzs “Pūt vējiņi!” aicina tikties visdažādāko žanru mūzikā un svinēt sešdesmit gadu jubileju virknē brīnišķīgu notikumu visas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.94488215sec.