AKCIJAS & SVĒTKI | Svinamās dienas | Līgo un Jāņi

No pārgājieniem līdz uguns skulptūrām – Līgo svētki Zemgalē!

Zemgales plānošanas reģions un tā pašvaldības ar akciju “Zemgale aicina!” gada īsāko nakti un garāko dienu rosina piedzīvot interesantāk – dodoties pārgājienos un piedaloties uguns rituālos, pārņemot skaistākās līgošanas tradīcijas no lauku sētu saimniekiem, dziedot līdzi koncertos un izdejojoties zaļumballēs.
Sajust dabas un saulgriežu maģijas spēku šajā gada īsākajā naktī un garākajā dienā var visdažādākos veidos – atliek vien izvēlēties sev tuvāko un ļauties saulgriežu burvībai!

Tautasdziesmu spēks Koknesē
Dabas un mūzikas notikums “Saulriets Saulgriežos” aicina piedzīvot tautasdziesmu spēcīgo enerģētiku, sajust tajās ieslēptos kodus, sasmelties gaismu un spēku nākamajam ceļa gājumam kopā ar latviešu etnomūzikas grupu “Tautumeitas”. Nāc, baudi, ļaujies sajūtām, ieelpo Latvijas dabas un mūzikas krāšņumu ar pilnu krūti!
Koncertu varēs klausīties arī no laivām. Apmeklētāji uz pasākumu aicināti ierasties arī ar savām laivām un peldlīdzekļiem.
Kad: 21.06. plkst. 20.00

Bauskā piestās “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”!
Vērienīgs koncerts Bauskas Pilskalna parka estrādē – veltījums leģendārajai Jāņa Streiča kinofilmai “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kurai šogad aprit 40 gadu kopš tās uzņemšanas. Īpaši veidotā programmā Latvijā iemīļot aktieru izpildījumā izskanēs gan visiem zināmās kompozīcijas no filmas skaņu celiņa, gan dziesmas no komponista Raimonda Paula plašās daiļrades – “Vālodzīte”, “Te ir mana dzimtene” un daudzas citas. Koncertā piedalīsies Latvijas teātru dziedošie aktieri: Ērika Eglija-Grāvele, Elīna Vāne, Ieva Puķe, Lauris Dzelzītis, Imants Strazds, Lelde Dreimane un Edgars Pujāts.
Kad: 23.06. plkst. 16.00
  
Uguns mistērija Tērvetes pilskalnā
Vakars sāksies ar Edgara Lipora monoizrādi “Koklītes ceļojums”, pasakas formā iepazīstinot ar dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem. Pēc tam visus gaida rotaļas un danči Edgara un Lilijas Liporu vadībā, bet vakara noslēgumā varēs piedalīties Uguns mistērijā, Saulgriežu spēka un auglības uguni nesot Tērvetes pilskalnā un pēc tam laižot to lejā no kalna.
Kad: 22.06. plkst. 21.00
 
“Skroderdienas” Jēkabpils novadā
Kas gan būtu Jāņi bez “Skroderdienām”? Ar pavisam jaunu Imanta Strada iestudējumu pēc vairāku gadu pārtraukuma Jēkabpilī atkal būs iespēja redzēt visu laiku mīlētāko latviešu lugu “Skroderdienas Silmačos”. Šoreiz – Krustpils saliņā.
Kad: 21.06. plkst. 19.00

Kvēlojošas skulptūras Jelgavā
Pasta salā saulgriežu sagaidīšanu varēs izbaudīt neparastā formā – piedaloties Lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozija noslēgumā. Te tiks veidotas šamota skulptūras, kas ir Zemgalei raksturīgs māls, sajaukts ar sīki sasmalcinātām apdedzinātām māla daļiņām, tādā veidā radot īpašu karstuma noturīgu un brīvdabas klimatiskajiem apstākļiem piemērotu materiālu. Kad skulptūras ieguvušas mākslinieku veidotās formas, tās tiek dedzinātas 1200 grādu karstumā, uzburot unikālu kvēlošanas šovu. Pēcāk mākslas darbi būs apskatāmi Pasta salas teritorijā, papildinot jau esošo šamota skulptūru parku.
Kad: 21.06. plkst. 24:00

Vēl citas iespējas svinēt saulgriežus Zemgalē - Aizkraukles novadā
22.06. Aizkrauklē pie kultūras centra maģiskie Līgo svētki Daugavas krastā ar mūzikas ritmiem, uguns elementiem un latviskām tradīcijām.
22.06. Andreja Upīša memoriālās mājas dārzā Skrīveros ielīgošanas koncerts kopā ar Katrīnu Dimantu, kā arī amatnieku un mājražotāju tirgus.
23.06. Zviedru skansts estrādē Pļaviņās Jāņu ielīgošana kopā ar muzikālo komēdiju dziesmu spēli “Preilenīte”. Vēlāk zaļumballe ar grupu “Remershof”.

Bauskas novadā
21.06. Saimniecībā “Vaidelotes” Codes pagastā vasaras saulgriežu rituāls ar ziedu vītnes vīšanu, deju koncertu, kopīgu dziedāšanu un dejošanu.
21.06. Vasaras saulstāvju Spēka dienā “Evertos” Bārbeles pagastā būs iespēja sagaidīt saulgriežus, izbaudot latviskos rituālus.
21.06. Zāļu vakarā “Lielzemeņu” sētā Vecumnieku pagastā viss sāksies ar vainagu un vītnes pīšanu, apkārtnes pušķošanu un lāpu gatavošanu un turpināsies, balstoties uz latviskajām tradīcijām.

Dobeles novadā
19.06. “Nomadic Homes” Vītiņu pagastā aicina doties dabā un piedzīvot saulgriežu mistēriju, kopā ar Edīti Bēvaldi no augiem pagatavojot sev unikālas lietas skaistumam un veselībai.

Jēkabpils novadā
18.06. Saulgriežu nakts pārgājiens “Kaldabruņa–Kažemāki–Sāra kalni” Rubenes pagastā, ko organizē biedrība “Sēlijas laivas”. Pārgājiens sāksies ar bagātīgu kultūras programmu Kaldabruņas skolā, kur saimnieko biedrība “Ūdenszīmes”, bet galamērķī – Sāra kalnos – gaidāms svētku ugunskurs un koncerts ar kapellu “Hāgenskalna muzikanti”. 
21.06. Vasaras saulgriežu svētki zemnieku sētā “Atpūtas” Variešu pagastā kopā ar folkloras kopu “Delve”. Dziedāsim, dancosim, kursim gunis, dedzināsim pūdeli, laidīsim uguns plostu pa Aiviekstes upi un sagaidīsim Saulīti.
22.06. Nakts skrējiens “Papardes ziedu meklējot” Jēkabpils Mežaparkā plkst. 22.00. Līgo nakts skrējiena garums – 2,4 km.

Jelgavā un Jelgavas novadā
18.06. Pasta salas brīvdabas koncertzālē “Mītava” norisināsies jau par tradīciju kļuvušais TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”. Koncertu vadīs TV dīva Jana Duļevska un radio “Star FM” ētera balss Jānis Romanovskis, aicinot sagaidīt saulgriežus skaļi, jautri, lieliskā kompānijā un dažādu žanru melodiju pavadījumā! Pēc koncerta uz ballīti līdz rīta gaismai aicinās “Star FM” dīdžeji.
19.06. Ielīgošana pie Zaļenieku kultūras nama un lielajā zālē no plkst. 16.30 līdz 23.00. Būs amatnieku un gardumu tirdziņš, teātra izrādes, deju kolektīvu un kora uzstāšanās.
19.06. Ielīgošana Staļģenē ar meistarklasi un sadziedāšanos kopā ar kokles spēles studiju “Kokļu mežs”, bet pēc tam Jaunsvirlaukas pagasta amatierteātra

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.08.2022 - 17.08.2022 AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.07.2022 - 17.08.2022 Bauskas novada smeķis  Bauskas TIC
Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās | Skatīt vairāk
EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ Melngalvju nams
Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.08.2022 - 18.08.2022 Kino zem zvaigznēm Splendid Palace
Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::2.19131899sec.