LATVIJA | Jelgava

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina uz ekskursijām

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina uz ekskursijām

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), svinot Jelgavas pilsētas 759. dzimšanas dienu, aicina piedalīties bezmaksas ekskursijās - 25. maijā pulksten 11 "Jelgavas skvēru un parku stāsti", 26.maijā pulksten 11 “Jelgava caur laika kaleidoskopu”.

25. maijā pulksten 11 ekskursiju "Jelgavas skvēru un parku stāsti" vadīs gide Ina Jurģe. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja ieraudzīt pilsētu no jauna skata punkta un uzzināt aizraujošus faktus par Jelgavas parku vēsturi. Gide ar stāstu palīdzību uzburs senatnīgu gaisotni un aizvedīs pārgājiena dalībniekus tālā pagātnē, kad pilsētas parkos un skvēros pulcējās dāmas krāšņās kleitās un kungi izsmalcinātās frakās. Aktivitātes laikā dalībnieki noskaidros, kā mainījušies ielu nosaukumi, noklausīsies stāstus par Jelgavas skulptūrām un varēs vērot, kā pavasarī uzplaukuši parku apstādījumi. Maršruta garums ir aptuveni deviņi kilometri, un pārgājiens aizņems līdz trīs stundām. Ekskursijas sākums plānots no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, pēc kā grupa dosies uz Stacijas parku, tad uz Alunāna parku, Raiņa parku un Ozolskvēru. Pastaigas laikā dalībniekiem būs iespēja apskatīt vides objektu "Laika rats 100" un uzzināt par svarīgiem notikumiem, kas ietekmējuši Latvijas valsts veidošanu un attīstību. Tāpat ekskursijas dalībnieki piestās Hercoga Jēkaba laukumā, kas reiz bija tirgus laukums un lielākās baroka pils Baltijā - Jelgavas pils - parkā. Ekskursija noslēgsies pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa.

26. maijā pulksten 11 ekskursijā “Jelgava caur laika kaleidoskopu” gides Innas Altuhovas pavadībā interesenti varēs uzzināt, kāpēc vienu no senākajām Latvijas pilsētām – Jelgavu 20. gadsimta 50. gados sauca par pašu jaunāko Latvijas pilsētu. Ekskursijas laikā interesenti varēs ienirt vēsturē, noklausoties gides stāstījumu par seno Jelgavu – kādreizējo Zemgales un Kurzemes hercogistes galvaspilsētu. Pēc Otrā pasaules kara Jelgava zaudēja savu identitāti un pārbūves rezultātā ieguva jaunus vaibstus. Liela daļa ielu tika pārplānotas un mainīja savu vēsturisko izskatu. Caur gides stāstiem būs iespēja iztēlē uzburt senās Jelgavas kādreizējo tēlu un varenās ēkas. Gide, izmantojot senās pilsētas kartes un attēlus, palīdzēs saskatīt saikni starp pagātni un mūsdienām. Stāsts sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Tālāk ekskursijas dalībnieki dosies pāri gājēju tiltam “Mītava”, nonākot uz Pasta salas, tad grupa virzīsies uz Jelgavas pili, Hercoga Jēkaba laukumu uz Vecpilsētas ielas kvartālu, pastaigājoties pa pilsētas centrālo daļu – Lielo ielu, Katoļu ielu, uz Jāņa Čakstes bulvāri – ekskursijas dalībnieki nonāks noslēguma punktā pie torņa. Aktivitātes ilgums būs aptuveni līdz divām stundām un maršruta garums ap 5 km.

Dalība ekskursijās ir bez maksas, dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām savlaicīgi pieteikt dalību pa e-pastu [email protected] vai tālruni 63005447

JRTC aicina iepazīt Jelgavu arī individuāli, izmantojot audiogidus, un noklausīties 24 stāstus par zīmīgākajiem apskates objektiem. Audiogids pieejams šeit.

Pasākuma laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu. Papildus informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, t.sk.datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu! Bauskas TIC
Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus | Skatīt vairāk
Latvija
Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī Bauskas TIC
Esi ielūgts apmeklēt Ditas Lūses izstādi "Saules laiks" Mazajā Mežotnes pilī no 21. jūnija līdz 1. augustam! Izstādes atklāšana 21. jūnijā, | Skatīt vairāk
Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze! Neredzamā Pasaule
Aicinām apmeklēt unikālu ekskursiju, kurā vari piedzīvot pasauli tumsā, vadoties pēc citām maņām, neredzīgu gida vadībā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.06.2024 - 29.06.2024 Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā Madonas TIC
29. un 30. jūnijā - "Peoniju ziedu parādē 2024" Goran Gora koncerts un bērnu programma | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55340695sec.