1. septembris vēsturē: Darbu sāk pasaulē pirmā telefonu operatore-sieviete

Ņemot vērā faktu, ka telefons noteikti nav no senākajiem izgudrojumiem, šķiet neticami. Jā, 1878. gada 1. septembrī darbu sāka pirmā telefonu operatore-sieviete. Sauca viņu Emma Nata, un darbā viņu pieņēma uzņēmums «Edwin Holmes Telephone Dispatch Company» Bostonā, ASV. Interesanti, ka viņas māsa Stella arī pēc dažām stundām sāka telefona operatores darbu turpat.

Tā laika telefoni bija sarežģīti lietojami. Agrāk arī pusaudžu zēni, kas pārsvarā darīja šo darbu, pret zvanītājiem izturējās rupji. Tā nu laika gaitā rupjie pusaudži tika noņemti no trases. Viņu vietā nāca pieklājīgas sievietes ar mierinošu balss tembru.

Tagad mobilie telefoni ir vairuma cilvēku ikdienas sastāvdaļa, taču vēl pirms pusotra gadsimta telefonu lietošanā cilvēkiem viegli neklājās. Turklāt par kādu mobilo telefonu tajā laikā varēja būt runa?

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vecračinas pilskalns TAKA
Vecračinas pilskalns atrodas Augšdaugavas novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.07.2025 - 10.07.2025 Festivāls "Izgaršo kantrī Latgalē"  Krāslavas TIC
4.-5. jūlijā, Krāslavas novada Kalniešu pagastā viskija darītavas "De Kriek distillery" teritorijā norisināsies festivāls “IZGARŠO KANTRI | Skatīt vairāk
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com