Atklās jauno veloceliņu starp Ogri un Ikšķili

Projekta „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot gājēju ietvi un veloceliņu Rīgas ielā” ietvaros izbūvēts 312 metrus garš veloceliņš ar asfaltbetona segumu Rīgas ielā no dambja pievadceļa, kas atrodas līdzās krustojumam ar Doles ielu (pie autoceļa 341 piketa) līdz Ogres pilsētas robežai.

Projekta ietvaros uzstādītas aizsargbarjeras, ierīkotas atbalstsienas un izbūvēta neliela atpūtas vieta, kā arī dambja pievadceļu ar nelielu autostāvvietu. Veloceliņš turpinās Ikšķiles novada teritorijā. To izbūvē Ikšķiles novada pašvaldība. 

Veloceliņa atklāšana notiks ceturtdien, 4. augustā. Pulksten 13.30 gan no Ikšķiles, gan Ogres novada pašvaldības vienlaikus izbrauks pašvaldību darbinieki ar velosipēdiem un satiksies uz jaunā veloceliņa, kur pl.14 notiks svinīga celiņa atklāšana. Svinīgajā brīdī uzstāsies pūtēju orķestris „Ciemupe”, notiks netradicionālo velosipēdu paraugdemonstrējumi, ko piedāvās apvienība „Apokalipses jātnieki”. Uzstāsies arī mūziķis Artūrs Mangulis. 

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis skaidro, ka īstenotā projekta mērķis - uzlabot satiksmes dalībnieku drošību. „Velobraukšana ir videi draudzīgākais pārvietošanās līdzeklis. Bet mēs nevaram aicināt visus braukt ar velosipēdu, ja nav nodrošināta velobraucēju drošība,” uzskata E. Helmanis. „Ogrē ir infrastruktūras objekti, kuru šķērsošana prasa papildu drošību – tas ir dzelzceļš un A6 šoseja. Izbūvējot A6 šoseju Rīga – Daugavpils, veloceliņš šajā posmā netika izbūvēts, jo nebija uzstādītas barjeras un šajā posmā velobraucējiem bija jāpārvietojas bīstami tuvu dambim. Arī iedzīvotāji vērsās pašvaldībā ar lūgumu izbūvēt veloceliņu posmā Ogre - Ikšķile, kas ir ļoti iecienīts velobraucēju maršruts. Tā kā tas skar arī Ikšķiles novadu, vienojāmies ar Ikšķiles pašvaldības vadītāju Induli Trapiņu, ka arī Ikšķile iesaistās projektā. Rezultātā ir tapis jauns veloceliņš. Uzskatu, ka iesāktais darbs noteikti intensīvi jāturpina. Nākamais posms, kur nepieciešams veloceliņš – ir gar Ogres vecupi aiz DUS „Statoil”, t/c„Dauga” un bijušā „Selver”, kur šobrīd velobraucējiem jāpārvietojas intensīvas, nedrošas satiksmes apstākļos. Arī uzņēmējus aicināsim pie saviem veikaliem ierīkot drošas velosipēdu novietnes.”

Priekšsēdētāja vietnieks piebilst, ka ir uzsāktas arī sarunas ar AS „Pasažieru vilciens” par gājēju drošību uz sliedēm pilsētas teritorijā. 

Attīstības nodaļas projektu vadītājs Edgars Pārpucis informē, ka projekts „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot gājēju ietvi un veloceliņu Rīgas ielā” īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, valsts budžeta dotācijām un pašvaldības finansējumu. Kopējais projekta attiecināmo izmaksu budžets ir Ls 58 297,55, bet neattiecināmās izmaksas – Ls 23 108,56. 

Būvniecības darbus veica SIA „Ceļdaris”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
✈️ TENERIFE, ĒĢIPTE & AAE  Coral Travel Latvia
Šķiet, ka karstā vasara ir vēl tālu? Mēs zinām vietu, kur tā ir cauru gadu! Īpašs piedāvajums ceļojumiem rudens/ziemas sezonā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.07.2025 - 13.07.2025 "Vasara uz jumta – kino ar skatu. GORS" Rēzeknes pilsētas TIC
Izbaudi vasaras maģiju Rēzeknē – GORS Jumta terasē, kur satriecošs skats uz pilsētu, labs kino un izsmalcinātas garšas saplūst neaizmirstamos | Skatīt vairāk
Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA Preiļu novada TIC
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Salaspils novada TIC
,


VisitOgre.lv
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com