Tiks attīstīti Eiropas Padomes kultūras maršruti Latvijā

No 16. – 17. novembrim, Rīgā tikās Interreg Europe pārrobežu programmas projekta “Cult-RInG” – “Kultūras maršruti kā ieguldījums izaugsmei un nodarbinātībai” (Cultural Routes as Investment for Growth & jobs) projekta partneri, lai pārrunātu katras partnervalsts kultūras maršrutu svarīgumu un to nozīmi nacionālā mērogā. Tika arī organizēta preses konference kurā plašāka sabiedrība tika informēta par to, ka Latvijā tiks uzsākts darbs pie jauna „Dzelzs priekškara” (Eiro Velo 13) kultūras maršruta sagatavošanas.

"Eiro Velo 13" mērķis ir vairāk nekā 10 000 km garā maršrutā dot iespēju cilvēkiem iepazīt valstis, kas vairākas desmitgades bija nošķirtas no demokrātiskās pasaules un ļauj iepazīt unikālas vēstures liecības un iepazīt mazāk zināmus tūrisma apskates objektus, rada iespēju vairāk uzzināt par šīm savulaik pārējai pasaulei slēgtajām valstīm, par šo valstu kultūru, tradīcijām un arī militāro mantojumu.

Konferencē ar savu klātbūtni pagodināja arī "Eiro Velo 13" idejas autors Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas vadītājs, Mihaels Krāmers. Viņš skaidroja, par projekta ieguvumiem, kami r nepieciešami salīdzinoši mazi ieguldījumi. Velotūristi nereti valstī atstāj daudz vairāk naudas, nekā autotūristi, kas ceļo ātrāk un retāk apstājas pie kādiem kultūras apskates objektiem. Konferencē ar pieredzi dalījās arī LR Saeimas deputāts Romualds Ražuks, Eiropas Kultūras Tūrisma tīkla ģenerālsekretārs Manos Vougioukas, LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica un Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts.

Pēdējo 29 gadu laikā ir izveidoti 31 Eiropas Padomes kultūras maršruts, uzsverot Eiropas identitātes nozīmi. Maršrutu izveidošanas mērķis ir veicināt dabas un kultūras mantojuma aizsardzību un attīstību. Tie tiek izmantoti kā spēcīgi instrumenti, lai veicinātu un saglabātu gan ES kopīgo, gan daudzveidīgo kultūras identitāti, kā arī, lai radītu izpratni par Eiropas vēsturi.

Jau tika ziņots, ka Vidzemes Tūrisma asociācija ir iesaistījusies Interreg Europe pārrobežu programmas projekta “Cult-RInG” – “Kultūras maršruti kā ieguldījums izaugsmei un nodarbinātībai” (Cultural Routes as Investment for Growth & jobs) īstenošanā. Projektā VTA ar partneriem no Vastra Gotlande, Zviedrijā, Alto Minjo reģionu Portugālē, Lazio reģionu Itālijā, Pafos reģionu Kiprā un Centrālo Maķedonijas reģionu Grieķijā kopā strādās pie Eiropas kultūras maršrutu vērtību izcelšanas, politikas instrumentiem un to ieviešanu, jaunu kultūras ceļu veidošanas, attīstības un pārraudzības.

Projekta vadošais partneris ir Centrālās Maķedonijas reģionālais attīstības fonds, centrālās Maķedonijas reģiona pārstāvniecība, tā kopējais budžets ir 1 325 249.00 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisinās no 01.01.2017 - 31.12.2020.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 11.07.2025 Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā Gulbenes novada TIC
Gulbenes novads aicina izbaudīt sirsnīgas un garšām bagātas Mājas kafejnīcu dienas, kas norisināsies 2025.gada 12. un 13.jūlijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2025 - 12.07.2025  "Īsa pamācība mīlēšnā" Tukuma TIC
Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu. | Skatīt vairāk
Dārza svētki Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com