«Ziemassvētku egļu ceļš 2019» noslēdzies – noskaidrota skatītāju simpātija un atvērts jubilejas katalogs

Ar pateicības pasākumu projektu autoriem un sadarbības partneriem, ar skatītāju simpātijas balvas pasniegšanu un jubilejas gadam veltītā kataloga atvēršanu, noslēdzies 10. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”.


Par jubilejas gada festivāla skatītāju simpātiju balsojumā līderpozīcijās izvirzījās un balvu saņēma SIA “Kob Art” sadarbībā ar Zvērinātu advokātu biroju “Eversheds Sutherland Bitāns” veidotais objekts “Bāka”, kuru autori raksturoja šādiem vārdiem: “Ejot garām, Tu nepaliksi nepamanīts, ejot cauri, Tu nebūsi vienaldzīgs, paveroties augšup - apstāsies laiks un aiznesīs Tevi citā dimensijā. Atrodi gaismas ceļvedi un kaut uz mirkli apstājies, nesteidzies. Vari būt drošs - Tavs ceļš tiks izgaismots.”


Festivāla jubilejas gadā tika izdots katalogs “Rīgas egles stāsts”, kurā aprakstīts unikālais, vienīgais šāda veida festivāls pasaulē un eksponēta daļa no šo gadu laikā tapušajiem vairāk nekā 200 oriģināldarbiem, ko veidojuši mākslinieki, studenti un radošas personības. Autoru darbi izdevumā sakārtoti nevis hronoloģiski, bet tematiski 9 puduros, iezīmējot simbolisku līdzību ar egļu jaunaudzi. Ideju un rokrakstu dažādība, autoru vēstījumi, materiālu daudzveidība, roku darba unikalitāte un arī amatnieciskās prasmes, mākslas objektiem īpaši piemeklētas un jaunatklātas vietas pilsētvidē – tās ir festivālu raksturojošās unikālās kvalitātes.


Festivālam veltītais katalogs būs pieejams Rīgas Centrālajā bibliotēkā, kā arī tiks dāvināts Rīgas pilsētas sadarbības partneriem ārvalstīs, lai stāstītu par šo unikālo, tikai Rīgā notiekošo festivālu.


“Raugoties plašākā kultūras notikumu kontekstā pasaule, festivāls ir unikāls projekts. Tā ir lielākā festivāla vērtība, jo tas ir mūsu – Latvijā radīts. Ziemassvētku egļu ceļš ir kā īpaši izlolots un noslīpēts dārgakmens, ko esam atraduši, pateicoties festivāla idejas autoram Guntaram Kambaram. Viesojoties Japānā ar kultūras programmu, kādā sarunā ar brīvprātīgajiem viens no viņiem mani uzrunāja: “Jums Rīgā ziemā ir īpašs festivāls, veltīts eglēm. Jābrauc pie jums ziemā!” Tas apliecina, ka festivāla ideja ir iesakņojusies un Rīgu asociē ar Ziemassvētku egļu ceļu”, festivāla pateicības pasākumā teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.


Jubilejas gadā festivāla organizatori ikvienu interesentu aicināja iesaistīties akcijā “Citāda egle”, sūtot foto fiksāciju par mājas, pagalma, darba vietas svētku noformējumu, kuru veidojuši pašrocīgi. Šim nolūkam derēja oriģināls, radošs darbs, dekors, priekšmets vai kompozīcija, ārtelpas vai iekštelpas noformējums, ko varēja raksturot ar nosaukumu “Citāda egle”. Akcija guva atsaucību un tajā iesaistījās gan privātpersonas, restorāni, Latvijas Notāru padome, gan skolas un bērnudārzi.


Festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.07.2025 - 14.07.2025 Brīvvalsts dārgumu nams: Nauda kā māksla! Rēzeknes pilsētas TIC
Atklāj Jāņa Strupuļa monētu, medaļu un zīmējumu pasauli – izseko īsta dārguma tapšanai no idejas līdz mākslas darbam! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 12.07.2025 Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" Tukuma TIC
Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas. | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls. | Skatīt vairāk
Skati maršrutu:Bauska-Brukna-Vecumnieki Bauskas TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com