Gruzija ir izpildījusi nepieciešamās prasības bezvīzu režīma ieviešanai

20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kurā ES ārlietu ministri diskutēja par Arktikas reģionu, Sāhelu, situāciju bijušajā Dienvidslāvijas Republikā Maķedonijā, Tuvo Austrumu miera procesu, kā arī vīzu liberalizāciju Gruzijas pilsoņiem.

Diskusijā par Arktikas reģionu ES ārlietu ministri tika informēti par Eiropas Komisijas (EK) un augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerīni (Federica Mogherini) kopīgo ziņojumu par integrētu ES politiku attiecībā uz Arktiku.

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka klimatisko izmaiņu dēļ Ziemeļaustrumu kuģošanas koridora atvēršanās ir radījusi izmaiņas pieejā drošības un aizsardzības jautājumiem Arktikas reģionā. Tādēļ Latvijai ir būtiski, ka reģionā tiek uzturēts līdzsvars arī militārā jomā, balstoties uz starptautisko tiesību normām un reģiona starptautisko nozīmīgumu.

“Latvija atbalsta aktīvāku un koordinētāku Eiropas Savienības iesaisti Arktikas reģionā, ievērojot tā pieaugošo stratēģisko nozīmi. Ņemot vērā Arktikas padomes nozīmīgo lomu reģionālajā sadarbībā, Eiropas Savienības novērotāja statusa iegūšana tajā veicinātu efektīvāku Eiropas savienības iesaisti Arktikas sadarbībā,” akcentēja ministrs.

Ministrs arī pauda Latvijas atbalstu Eiropas Komisijas un augstās pārstāves skatījumam par prioritārajām jomām ES iesaistei Arktikā, kas skar klimata pārmaiņas un Arktikas reģiona vides saglabāšanu; reģiona ilgtspējīgas attīstības veicināšanu un atbalstu starptautiskajai sadarbībai Arktikas jautājumos.

Pēc kopīgas Baltijas valstu, Bulgārijas un Rumānijas ārlietu un iekšlietu ministru iniciatīvas, Ārlietu padomes politiskajā diskusijā tika iekļauts jautājums par vīzu liberalizāciju Gruzijas pilsoņiem.

“Gruzija ir izpildījusi nepieciešamās prasības bezvīzu režīma ieviešanai. Latvija ir pārliecināta, ka apstiprinātais bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms un Gruzijas tiesībaizsardzības institūciju paustā gatavība sadarboties ar Eiropas Savienību ir pietiekams pamats, lai pieņemtu lēmumu par bezvīzu režīma noteikšanu Gruzijas pilsoņiem. Aizkavēšanās tā ieviešanā var mazināt Gruzijas noturību pret ārējo spiedienu no valstīm, kurām ir negatīva attieksme pret Austrumu partnerību,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka mobilitātes jautājumi ir būtiska Austrumu partnerības politikas sastāvdaļa, tādēļ ES dalībvalstu neizlēmība jautājumā par bezvīzu režīma piešķiršanu Gruzijai var kavēt Austrumu partnerības politikas veiksmīgu īstenošanu kopumā. Bezvīzu režīma piešķiršana apliecinās ES uzticamību un spēju konsekventi īstenot Rīgas samitā pieņemtos lēmumus.“Ir svarīgi atcerēties, ka ne tikai partnervalstīm, bet arī Eiropas Savienībai ir jāspēj pildīt savas saistības,” nobeigumā sacīja E.Rinkēvičs.

Pirms ES Ārlietu padomes E.Rinkēvičs Luksemburgā rīkoja Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministru darba brokastis, kuru centrā bija diskusija par situācija Ukrainā un vīzu liberalizācijas jautājumu Gruzijas pilsoņiem.

Informācijai: Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Stilīgs jumta terases restorāns un bārs! Stage 22
Rīgas 5 zvaigžņu viesnīcas «Grand Hotel Kempinski Riga» restorāna «Stage 22» apmeklētāji savas maltītes un izcilos kokteiļus var baudīt arī | Skatīt vairāk
Grill Party Jūrmalas pludmalē Baltic Beach Hotel & SPA
Neierobežota grilētu gardumu bufete un dzīvā mūzika saulrietā - restorānā Beach Bar & Grill. Rezervē galdiņu jau tagad, jo vietu skaits ierobežots! | Skatīt vairāk
no 55 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2025 - 12.07.2025 Itāļu šarms un viss iekļauts! Latvia Tours - Berga bazārs
Vairākas valstis vienā ceļojumā – katru dienu pamosties jaunā pilsētā! Ideāli visiem vecumiem – no mini kluba bērniem līdz spa un ekskursijām | Skatīt vairāk
no 550.00 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com