Tērvetē pirmo reizi svinēs Sprīdīša vārda dienu

Sprīdītis ir Annas Brigaderes radītais pasaku tēls, kas jau vairāk nekā 100 gadus aicina doties piedzīvojumos un noticēt neiespējamajam pašus mazākos lasītājus, kā arī viņu vecākus.

Neizsmeļami pozitīvā varoņa vārds ir minēts arī latviešu svinamo vārda dienu kalendārā. Tāpēc, lai daudzinātu Sprīdīša vārdu, 2020. gada 23. augustā, no plkst. 11:00 līdz 17:00 Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parkā Tērvetē pirmo reizi tiks svinēta Sprīdīša vārda diena.

Ikviens svētku apmeklētājs tiek aicināts pārbaudīt savu Sprīdīša, pasaules izzinātāja, garu! Uz svinībām aicinām ierasties Sprīdīša tērpā un piedalīties vismaz 5 LVM dabas parkā Tērvetē aktivitātēs, sakrājot īpašās atzīmes un gūstot iespēju piedalīties balvu izlozē.

Svētku noskaņas caurvīs visu LVM dabas parka Tērvetē teritoriju. Pasaku mežā apmeklētāji varēs izdzīvot stāstu par Sprīdīti kopā ar Annas Brigaderes lugu tēliem, bet Atrakciju laukumā piedāvātas sportiskas aktivitātes "Lutauša spēka spēlēs". Ceļā starp Pasaku un Rūķīšu mežu – Sprīdīša takā, interesenti gūs spēkus, lai pievarētu Velnu, pārbaudot gan savu viltību, gan loģisko domāšanu, gan arī fizisko sagatavotību.

Rūķīšu mežā plkst. 13:00 notiks "Anneles dzīvnieku dārza" atklāšanas pasākuma koncerts, bet Rūķu pilsētā Čiekurē apmeklētāji varēs pievienoties dziesmām un spēlēm kopā ar Sprīdīti. Jaunākajā LVM dabas parka Tērvetē daļā – Kurbada zemē – sportiskāku aktivitāšu cienītājiem būs iespēja izaicināt sevi, pārvarot Tērvetes veloparka reljefus – šķēršļus, rampas, tramplīnus u.c.

Tarzāna parks un Tērvetes tīklu parks izaicināt sevi aicina azartiskākos svētku dalībniekus, jo no plkst. 12:00 šajā parka daļā būs iespēja tvert viktorīnas "Ko tu zini par Sprīdīti?" mirkļus un pārbaudīt savas zināšanas par Sprīdīša gaitām. Savukārt Tarzāna parka jumta terasē apmeklētājus gaida muzikāls sveiciens vārda dienas gaviļniekam un viņa viesiem:

- plkst.14.00 - 15.00 uzstāsies muzikālā grupa "Pirmais kurss";

- plkst. 16.00 - 17.00 skatītājus priecēs muzikālā grupa "Sudden Lights".

Šīs un vēl daudzas citas aktivitātes gaida apmeklētājus LVM dabas parka Tērvetē plašajā svētku programmā. Piedalīties Sprīdīša vārda dienas svinībās apmeklētāji varēs ar LVM dabas parka Tērvetē ieejas biļetēm, bet sadarbības partneru objektu ieeja tiek nodrošināta atbilstoši noteiktajam cenrādim.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un/vai filmēšana, un šie materiāli var tikt publiskoti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.06.2025 - 12.06.2025 Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Latvija
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Mūziķes Atvara koncerts Tukuma TIC
Atvara ir jauna latviešu izpildītāja, kas guvusi plašu atpazīstamību platformā TikTok ar savu debijas singlu “Pie manis tveries”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2025 - 02.07.2025 Ģimeniskas brīvdienas Bauskas novadā Bauskas TIC
Laiks doties 𝐠̧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚̄ 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢̄𝐯𝐨𝐣𝐮𝐦𝐚̄ 𝐮𝐳 𝐁𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com