Uz Ģimenes dienu «Lieldienas sagaidot» aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Sestdien, 2024. gada 30. martā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (RVKM) aicina uz Ģimenes dienu “Lieldienas sagaidot”. Programmā: plkst. 12.00 un 14.00 nodarbība bērniem kopā ar pieaugušajiem “Meklēsim dzīvnieku tēlu Rīgas Doma krustejā!”, kā arī tai sekojošas aktivitātes svētku noskaņās – ieskats Lieldienu tradīcijās un līdzi paņemto olu ripināšanas sacensības – notiks zem Rīgas Doma krustejas senajām velvēm. Programmas turpinājumā – iespēja iesaistīties Lieldienu tematikai veltītās radošās nodarbēs muzejpedagoģisko nodarbību telpā “Himzela klase”, kā arī individuāli, ģimeniskā noskaņā, iepazīt muzeja ekspozīciju. Ģimenes dienas programmas apmeklējums – ar ieejas biļeti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Pulksten 12.00 un 14.00 uz atraktīvi aktīvu un izglītojošu nodarbību “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma krustejā!” aicinās muzejpedagoģe Samanta Fiļimonova. Pulcēšanās uz nodarbību un tās sākums – muzeja vestibilā. Nodarbībā, kas notiks Rīgas Doma krustejā, vienā no senākajām Rīgas pilsētas sākotnes aculieciniecēm, nopietni rotaļīgā gaisotnē lielie un mazie dalībnieki iesaistīties dzīvnieku atveidu meklēšanā šeit esošajās arhitektūras detaļās, vēsturiskajos priekšmetos, to ornamentos, raisot bērnu un pieaugušo vērību, piedzīvojot atklājēja prieku. Gadu simteņu gaitā dažādi dzīvnieku atveidi, to simbolika un motīvi izmantoti gan arhitektūrā, gan dzimtu ģerboņos, gan sadzīves priekšmetu dizainā.

Pēc nodarbības aktivitātes Rīgas Doma krustejā turpināsies, pārrunājot, kādas Lieldienu tradīcijas ir zināmas katrā ģimenē, iespējams, gūstot arī jaunas ierosmes, savukārt, ar līdzi paņemtajām krāsotajām Lieldienu olām varēs sacensties to ripināšanā. Pēc aktivitātēm Rīgas Doma krustejā Ģimenes dienas dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja veikt Lieldienu sagaidīšanas tematikai veltītus radošus darbiņus muzejpedagoģisko nodarbību telpā “Himzela klase”, kā arī individuāli, ģimeniskā noskaņā, iepazīt muzeja ekspozīciju.

Programmas ilgums Rīgas Doma krustejā – apmēram 60 minūtes, tās turpinājums muzeja ekspozīcijā – pēc katra paša iespējām un interesēm. Muzejs vērš uzmanību, ka nodarbības dalībniekiem vēlams paņemt līdzi vārītas olas, lai varētu piedalīties olu ripināšanā.

Pulcēšanās uz nodarbību – muzeja vestibilā, dalība – ar ieejas biļeti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā (skolēniem EUR 1.00, studentiem un senioriem EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00).

Muzeja darba laiks Lieldienu svētku periodā: 28.03.: 10.00– 17.00; 29.03.: slēgts; 30.03.: 10.00– 17.00; 31.03. un 01.04. – slēgts.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Latvija
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 13.06.2025 Mūzikas un auto enerģijas festivāls Balvu TIC
21.jūnijā Balvu novada Lazdukalna lidlaukā notiks Mūzikas un auto enerģijas festivāls "Automuzons". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com