Krimuldas muiža gatavojas svētku gadam

2022. gada augustā Krimuldas sanatorijai tiks atzīmēti 100 gadi, savukārt, Kungu mājai 200 gadu jubileju. Tā sakarā Krimuldas muižā notiks dažādi svētku pasākumi.

16. jūlijā notiks koncerts „Kamēr vien gliemeži skrien” 2. daļās. I. Kalniņa dziesmu programma ar  D.Kalniņu, K.Zemīti sadarbībā ar mūzikas namu “Daile”

24. septembrī salonvakars veltīts Lūisa Armstronga daiļradei - 20. un 30.gadu džezam ar dziļu svinga ritmu. Koncertu vadīs Kristaps Vanadziņš.

15.oktobrī „Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”. Uzstāsies B.Renerte, M.Kuplais, R.Īzāka-Mača, I.Kundziņa

26.novembrī koncerts „Svētku mozaīka” 2. daļās ar D.Krenbergu, R.Ozolu, V.Zilbertu, E. Teterovsku.

Un svētku gadu noslēgs Ziemassvētku koncerti ar J.Lūsēnu 10. un 11. decembrī.

Krimuldas muižas pārvaldniece un rehabilitācijas centra vadītāja Dace Vanaga-Mikane saka:”

Krimuldas muiža pieredzējusi daudz. Tai cauri staigājušas simtiem, tūkstošiem pēdu, kas katra atstājusi lielāku vai mazāku nospiedumu. Šogad Krimuldas muižā jubileju gads, kad vēlamies kopīgi atcerēties un izstaigāt atmiņu takas.

Sev no pēdām kroni taisu-

Zinu,pinu,mīklas minu,

Pasakas un teikas lasu,

Garu stāstu kopā tinu.”

Galvenais jubilejas pasākums notiks 28. augustā, kas tiks svinēts zem nosaukuma “Sev no pēdām kroni taisu”. Tā scenāriju gatavo rakstniece Ingūna Bauere, muzikālo ietērpu radīs komponists Jānis Lūsēns. Aktivitātes notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā gaidāms koncerts un svētku salūts. Šajā dienā tiks gaidīts ikviens, it īpaši esošie un bijušie darbinieki, kā arī muižas klienti un pārējie interesenti.

Koncertu cenas 25-30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejas malā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā. Celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā.  Krimuldas muiža tikusi uzbūvēta jau tālajā 1827. gadā. Cauri laikiem tās pielietojums un nozīme vairākkārtīgi mainījies. Mūsdienās šeit atrodas tūristu iecienīta naktsmītne, kā arī Rehabilitācijas centrs “Krimulda”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2025 - 20.06.2025 Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com