Kiprā tiek veidotas savdabīgas mākslas instalācijas

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales ir vieni no svarīgākajiem kritērijiem, pēc kuriem cilvēki vadās, izvēloties vietas, kur pavadīt savu atvaļinājumu. Salu valsts Kipra ir īsta Vidusjūras pērle un pārsteidz ikvienu. Leģendas vēsta, ka tieši šīs salas krastā no jūras putām iznāca visu mīlētāju aizbildne, mīlestības un skaistuma dieviete Afrodīte.

Pafā jeb Pafosā - pilsētā Kipras dienvidrietumos, par godu gaidāmajam pilsētas titulam – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2017 – uzsākts vērienīgs projekts "Zīmes laikā un telpā", kura ietvaros tiek veidots milzīgs brīvdabas mākslas muzejs.

Lielajam notikumam par godu, pieci Kipras mākslinieki pilsētas piekrastē un citās tās vietās veidos 12 liela izmēra instalācijas. Mākslas darbi tiks saistīti ar Pafas vēsturi, jūru un sauli, kas ir šīs salas simboli. Pirmās trīs instalācijas ir jau izveidotas un apskatāmas rietumu piekrastē Kato-Pafa – starp bāku un jūru.

Vērienīgajiem mākslas darbiem doti nosaukumi "Views of Infinity", kas raksturo viedokļu bezgalību, spēju tajos ieklausīties un nenosodīt, "Sol Alter" – bronzas sieviete, kas pielūdz mīlas dievieti Afrodīti un "Red Poppy" jeb sarkanā magone, kas simbolizē sapņainu mīlestību.

Turpmākajos mēnešos lielākā daļa skulptūru un instalāciju tiks novietotas piekrastes gājēju ceļu tuvumā, pārvēršot to teju par mākslas galeriju, kas piesaistīs gan pilsētas iedzīvotāju, gan viesu uzmanību.

2017. gadā Pafa Eiropas kultūras galvaspilsētas 2017 titulu dalīs ar Dānijas pilsētu Orhūsu, izceļot tajās īpašās arheoloģiskās apskates vietas, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
World Expo Osakā  Estravel Latvia
Dodieties uz World Expo arī jūs un iepazīstiet Japānu! No Rīgas, ar viesnīcām Osakā un Kioto, un Nākotnes pilsētas apmeklējumu | Skatīt vairāk
no 2329 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2025 - 22.06.2025 Vasaras saulgrieži Kocēnos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
21. jūnijā no plkst. 21.00 Kokmuižas promenādē notiks “Vasaras saulgrieži Kocēnos”. Dziesmas, lustes, danči kopā ar amatiermākslas kolektīviem. | Skatīt vairāk
Kvai upes kruīzs - JAUNUMS Estravel Latvia
Aizraujoša pieredze, iepazīstot Taizemi - jaunums, ko izbaudīsiet! 4 dienu kruīzs no Bangkokas - iepazīstiet Kanchanaburi provinci no cita skatupunkta! | Skatīt vairāk
no 989 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com