Saūda Arābija pirmo reizi valstī aicina ceļotājus (video)

2019. gada 27. septembrī konservatīvās un islāmiskās Saūda Arābijas amatpersonas nākušas klajā ar paziņojumu, ka valstī pirmoreiz piedāvās tūristu vīzas. Šāds pavērsiens ir ievērības cienīgs, jo līdz šim vīzas piešķirtas tikai uzņēmējiem un musulmaņiem, kas uz devušies svētceļojumā uz Meku vai tādēļ, lai apciemotu radiniekus.

Jaunais lēmums ļaus mazināt valsts ekonomikas atkarību no naftas. Starptautiskais tūrisms ir viena no galvenajām iecerēm Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana reformu programmā "Vīzija 2030". Valdība cer, ka līdz 2030. gadam tiks piesaistīti 100 miljoni tūristu ik gadu.

Jauna vīzu programma valstī ļaus ieceļot 49 valstu pilsoņiem. Daiļā dzimuma vīzas saņēmējām valsts mīkstinās stingros ģērbšanās noteikumus - sievietēm būs ļauts staigāt bez ķermeni aizsedzošā tērpa abajas. Tomēr apģērbs jebkurā gadījumā nedrīkstēs būt izaicinošs un pieticīgs.

Lai gan Saūda Arābijā ir samērā labi izveidots viesnīcu un gaisa tranzīta tīkls, kas apkalpo miljoniem musulmaņu svētceļnieku, valstī trūkst infrastruktūras, lai varētu uzņemt tūristus tik lielā skaitā, tādēļ tuvāko desmit gadu laikā Saūda Arābijā būs jāizveido vismaz pusmiljonu jaunu viesnīcu numuru.

Tūristu uzmanību piesaistīs valsts vēsturiskais un arheoloģiskais mantojums, reliģiskās vietas, siltais klimats un Sarkanās jūras piekraste ar kristāldzidrām lagūnām. Saūda Arābijas tūrisma nozares vadītājs Ahmeds al Hatībs lepni stāsta: "Saūda Arābijā atrodas pieci UNESCO Pasaules mantojuma objekti, iespēja vērot interesantu vietējo kultūru un aizraujošu dabas skaistumu, tādēļ ceļotāji būs priecīgi atklāt jaunu ceļojuma galamērķi, kas ir pilns pārsteigumiem".

Par godu šim notikumam izveidots arī oficiālais Saūda Arābijas Twitter konts @VisitSaudiNow.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.06.2025 - 19.06.2025 Delfinārijs un dinozauru parks Nikos Travel
Sākam vasaras sezonas populārākos braucienus- Delfinārijs un dinozauru parks. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena! | Skatīt vairāk
40 EUR
Silene Resort & SPA TAKA
Silene Resort & SPA ir četrzvaigžņu kūrorts, kas atrodas 30 km attālumā no Daugavpils, gleznainā Sila ezera krastā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.06.2025 - 23.06.2025 Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com