Islandē iespējams no iekšienes aplūkot vulkānu

Tūristiem, kas šovasar dosies uz Islandi, pirmo reizi būs iespēja ieraudzīt, kā vulkāns izskatās no iekšpuses. Trinukagigura vulkāns atrodas apmēram 40 minūšu brauciena un nepilnas stundas pārgājiena attālumā no Islandes galvaspilsētas Reikjavikas. Tas atrodas valsts reģionā, kurā ir daudz aktīvu vulkānu. Trinukagigurs ir neaktīvs, tā pēdējais izvirdums noticis pirms 4`000 gadiem. Kopš šī pēdējā izvirduma vulkāna iekšiene ir doba.

Ceļotājiem, kas ieradīsies pie vulkāna, būs iespēja pa vulkāna krāteri ar pacēlāju nolaisties 120 metru dziļumā. Iespējams, vārds „pacēlājs” šai gadījumā ir pat nedaudz pārspīlēts, - tā konstrukcija ir drīzāk līdzīga tām ierīcēm, ko izmanto augstceltņu logu un fasāžu mazgātāji: pāri krāterim novietotas kāpnes, pie kurām piestiprināta tērauda trose un tērauda stiepļu grozs.

Vulkāna krāterī valda tumsa un rodas sajūta, ka tam nav dibena. Vienīgo gaismu dod pie tūristu aizsargķiverēm piestiprinātie lukturīši. Tie izgaismo šaurā krātera sienas, kas, liftam laižoties lejup, apspīd akmeņus – sarkanus, spilgti oranžus, violetus, zaļus. Brauciens lejup ilgst apmēram septiņas minūtes, bet visas ekskursijas garums ir nepilna stunda. Tukšās telpas, kas izveidojusies vulkāna apakšā, diametrs ir 80 metri, tās sienas laistās visdažādākajās krāsās, bet krātera atvere 120 metrus virs tūristu galvām šķiet ne lielāka par monētu.

Trinukagigura krāteris tika atklāts 1974. gadā, un šovasar to apmeklējuši jau vairāk nekā 300 interesenti. Vulkāna apmeklējumi būs iespējami līdz augusta beigām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2025 - 30.06.2025 Mierīga elegance un izsmalcināts mājīgums! Dome Hotel
5 zvaigžņu viesnīca Vecrīgas sirdī, kur stils saplūst ar viesmīlību, 17. gadsimta arhitektūra harmoniski ar mūsdienu tehnoloģijām, un izsmalcināta | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2025 - 28.06.2025 SUP rīti Līvānu novadā Līvānu TIC
Kad pasaule vēl guļ, un ūdens ir kā spogulis, mēs aicinām Tevi sākt dienu citādi — uz SUP dēļa, Līvānu novada dabas skaistumā. | Skatīt vairāk
Valmieras novada tūrisma akcija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”! | Skatīt vairāk
Līksnas muižas parks (Līksnas takas) TAKA
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Riga Islande Hotel
,


Riga Islande Hotel boulinga centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com