Romas Kolizejs sācis sasvērties

Vienam no ievērojamākajiem Eiropas vēsturiskā kultūrmantojuma objektiem, iespējams, steidzami jāveic remontdarbi. Kā atzīst eksperti, senā Romas Kolizeja konstrukcija ievērojami sasvērusies – celtnes dienvidu daļa šobrīd atrodas par 40 centimetriem zemāk nekā ziemeļu.

Rozella Rea, atbildīgā par 2000 gadu veco pieminekli, atzina, ka aptuveni pirms gada tika pirmoreiz pamanīta neliela celtnes sasvēršanās, taču pēdējo mēnešu laikā slīpums ticis uzraudzīts pastiprināti. Viņa uzticējusi itāļu ģeologiem un citiem zinātniekiem padziļināti izpētīt problēmu un viena gada laikā paziņot par rezultātiem.

Jau uzsākti testi, kuros tiks noskaidrots apkārtējās vides faktoru, piemēram, autosatiksmes radīto vibrāciju atstātais iespaids uz pasaulslaveno pieminekli.

Profesors Džiordžio Monti atzinis, ka, iespējams, ielūzuši grandiozā amfiteātra pamati.

"Betona bluķis, kas balsta kolizeju, atgādina 13 metru biezu, ovālu virtuli. Var izrādīties, ka tajā radušās plaisas," Monti izklāstīja presei.

Zinātnieks pieļauj, ka var būt nepieciešama tehniska iejaukšanās, ja bažas izrādīsies pamatotas, taču ir pāragri spriest, kāda veida remontdarbi būtu vispiemērotākie.

Arī Pizas tornis, vēl viens ievērojams Itālijas arhitektūras piemineklis, slavens ar konstrukcijas noliekšanos uz vienu pusi. 2001. gadā tas tika atvērts no jauna pēc tam, kad vairāk nekā desmit gadu garumā inženieri centās novērst tā apgāšanos.

Romas Kolizejs, kas labi pazīstams kā asiņaino gladiatoru cīņu norises vieta Romas impērijas laikā, katru gadu piesaista simtiem tūkstošu tūristu, un teju vienmēr ir apmeklētāju pārpildīts.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.06.2025 - 05.07.2025 Izbaudi Grieķijas noslēpumus Latvia Tours
Ja sapņo par ceļojumu, kurā apvienojas vēsture, kultūra un saulaina atpūta – PELOPONESA būs īstā izvēle! | Skatīt vairāk
no 509.00 EUR
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka. | Skatīt vairāk
Fermentēšanas festivāla galvenā diena! Viesistaba
Ances dabas mājā 2025.gada 25.jūlijā notiks Latvijas fermentēšanas festivāls. Fermentēšana - mūsu veselības un dzīves kvalitātes atslēga. | Skatīt vairāk
79 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com