4. maijs vēsturē: Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

1990. gada 4. maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes (AP) Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme.

Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti un, tāpat kā valsts dibināšana, arī šis bija drosmīgs solis, radot jaunu varoņu paaudzi.

Ar šo lēmumu AP atjaunoja Latviju kā neatkarīgu, demokrātisku valsti un noteica valsts varas «de facto» atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5. Saeimas sasaukšanu.

Kopš tās dienas 4. maijs Latvijā ir noteikts par svētku dienu, kurā ar īpašu svētku programmu atzīmē šo valsts vēsturē tik svarīgo dienu.

Kopš 2016. gada Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas iedzīvināta īpaša tradīcija – Baltā galdauta svētki. To laikā vienkopus pie skaisti klāta svētku galda sanāk ģimene, kaimiņi, kolēģi, vietējā apkaime vai plašāka kopiena, radot ciešāku piederību savai apkaimei un valstij, būt kopā un radīt svētku sajūtu sevī un citos. Lai arī sogad ierobežojošo pasākumu dēļ šī diena var tikt pavadīta šaurākā lokā, nekā ierasts, tas neliedz šo dienu padarīt svinīgu un novērtēt labo, kas mums ir!

Travelnews.lv sveic lasītājus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētkos un novēl ikvienam novērtēt šo dienu un sajust īpašo piederību Latvijai!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 15.06.2025 Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
15 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 16.06.2025 Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com