10. oktobris vēsturē: Atklāj pieminekli Latvijas himnas autoram

1920. gada 10. oktobrī Limbažu kapos atklāja Latvijas Valsts himnas “Dievs svētī Latviju” autoram Baumaņu Kārlim veltītu pieminekli.

Atklāšana notika 15 gadus pēc komponista nāves, un Gustava Škiltera veidotais piemineklis atrodas viņa atdusas vietā.

Šis nav vienīgais himnas autoram veltītais piemineklis Limbažos. Otru atklāja 1998. gadā Limbažu vecpilsētā, Dailes un Cēsu ielas krustojumā.

Latvijā ir vairākas Baumaņu Kārļa piemiņas vietas. Viens piemineklis ir viņa dzimtajā pusē Viļķenē, un bareljefs ir arī Rīgā, Viestura dārzā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Latvija
Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com