27. februāris vēsturē: Parakstīts ukazs par dzelzceļa līnijas Pēterburga – Varšava izveidi

1851. gada 27. februārī (pēc vecā stila 15. februārī) Krievijas cars Nikolajs I parakstīja ukazu par Sanktpēterburgas - Varšavas dzelzceļa būvi 1333 km garumā.

Dzelzceļa līnijas būvniecības darbi noritēja gana raiti, un jau 1962. gada decembrī sākās regulāra satiksme, savienojot arī Rēzekni un Daugavpili gan ar Pēterburgu (šobrīdējo Sanktpēterburgu), gan Varšavu.

Pēterburgā vilcieni kursēja no Varšavas stacijas, kas mūsdienās kalpo kā tirdzniecības centrs un muzejs.

Lielākā daļa šīs dzelzceļa līnijas ir saglabājusies arī mūsdienās, tostarp arī Latvijā. Taču starptautiska vilciena šajā maršrutā diezin vai tiks atjaunota. Vismaz ne pārredzamā nākotnē. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas parks “Stalkers” TAKA
Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 09.06.2025 Plāno savu vasaru Europcar
Vai esi izlēmis, kur dosies šajā brīvdienu sezonā? Izbaudi labāko no Eiropas vienā nevainojamā automašīnu nomā. Rezervē tūlīt un sāc savu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com