Tiks uzsākti sagatavošanās darbi Rīgas cirka ēkas fasādes nostiprināšanai

Izstrādāts Rīgas cirka ēkas fasādes nostiprināšanas tehniskais projekts, līdz ar ko plānots mēneša laikā veikt sagatavošanās darbus ēkas Rīgā, Merķeļa ielā 4 fasādes konservācijai.
Par veicamajām darbībām un to izpildes termiņiem š.g. 21.februāra sanāksmē vienojās Kultūras ministrijas (KM), Būvniecības valsts kontroles biroja, cirka ēkas fasādes tehniskās izpētes veicēja SIA “CMB,” SIA „ADZ birojs” un SIA „Velve” pārstāvji.
Fasādes konservācijas izmaksas tiks segtas no KM līdzekļiem.
Jau ziņots, ka pērn tika veikta Rīgas cirka ēkas tehniskā ekspertīze. Vērtējot būves tehnisko nolietojumu, SIA “CMB” konstatēja - pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma kopumā ēka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī ar nolietojumu 39%.
Ievērojot ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, to neprognozējamo ietekmi uz kopējo ēkas daļas telpisko noturību, pagrabstāva pārseguma siju korozijas bojājumus, ugunsdrošības prasības un vides pieejamības prasības, ekspertīzē tika ieteikts neizmantot ēku izrādēm. Vienlaikus līdz atjaunošanas darbu uzsākšanai tika atļauta ēkas ekspluatācija cirka administrācijas izvietošanai un priekšnesumu sagatavošanai.
Ar Rīgas cirka ēkas pārbūvi un cirka māksliniecisko darbību saistīto pārmaiņu vadība tiks uzticēta jaunajam VSIA “Rīgas cirks” valdes loceklim. Uz šo amatu š.g. 18.janvārī tika izsludināts atklāts konkurss, kurā saņemti un šobrīd tiek izvērtēti 6 pretendentu pieteikumi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2025 - 22.06.2025 Saulgrieži Āraišos Cēsu TIC
Āraišu arheoloģiskais parks aicina vasaras īsākajā naktī – no 21. uz 22. jūniju – piedzīvot īpašu Saulgriežu burvību pasākumā “Zaļās | Skatīt vairāk
5 EUR
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com