Valstis, no kurām atgriežoties Latvijā, jāievēro 10 dienu pašizolācija (08.01.2021)

Slimību profilakses un kontroles centrs 2021. gada 8. janvārī aktualizējis valstu sarakstu, uz kurām nerekomendē ceļot Latvijas iedzīvotājiem.

Atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000, jāievēro pašizolācija 10 dienas.

Turpmāk pašizolācija būs jāievēro tām personām, kuras atgriežas vai ceļojušas tranzītā caur šīm Eiropas valstīm. Šīs valstis ir Spānija, Andora, Monako, Francija, Malta, Horvātija, Rumānija, Luksemburga, Sanmarīno, Čehija, Šveice, Beļģija, Austrija, Nīderlande, Portugāle, Īrija, Itālija, Polija, Zviedrija, Slovēnija, Bulgārija, Dānija, Slovākija, Vācija, Ungārija, Lihtenšteina, Kipra, Lietuva, Igaunija, Somija, Norvēģija, Grieķija. Tāpat 10 dienu karantīna jāievēro arī atgriežoties no citām trešajām valstīm - tajā skaitā no Krievijas un Baltkrievijas.

Ceļotājiem, kuri atgriežas Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000, turpmākās 10 dienas jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 50 gadījumus uz 100 000.

Valstis, atgriežoties no kurām nav jāievēro pašizolācija, ir - Vatikāns, Islande... un Japāna, Dienvidkoreja, Ruanda, Austrālija, Jaunzēlande, Taizeme, Singapūra.

Savukārt ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 50 gadījumiem uz 100 000 cilvēku, ir jāievēro pašizolācija.

Saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst.00:00) pēc tā publicēšanas SPKC mājaslapā (saraksts PDF).

Aktuālā informācija - Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19 - ir pieejama SPKC mājaslapā - spkc.gov.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Naktsmītnes Tavām brīvdienām EnterGauja
Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.06.2025 - 23.06.2025 Līgo laika lustes Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novads aicina ikvienu uz aizraujošiem pirmssvētku pasākumiem, kas ienesīs īstu svētku noskaņu. | Skatīt vairāk
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
15 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com