PTAC pieņem lēmumu pret Juriju Vasiļjevu, piemērojot soda naudu, un uzdod izbeigt negodīgu komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2023. gada 18. decembrī ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, ar kuru personai Jurijam Vasiļjevam (Pakalpojuma sniedzējs), kurš piedāvā ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus), uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi, piedāvājot pārdošanai un pārdodot ceļojumus bez spēkā esošas speciālās atļaujas (licences), un piemērota soda nauda 8 000 EUR apmērā.

Pakalpojuma sniedzējs ceļojumus piedāvājis sociālās saziņas vietnē Facebook publiskā grupā "Лучшие Цены На Путешествия Super Hot Last minute" un Pakalpojuma sniedzēja profilā @1000007460779120 (Юрий Владимирович Васильев), kā arī Pakalpojuma sniedzēja YouTube profilā "jurijs vasiljevs" (@jurijsvasiljevs4587).

PTAC vairākkārt informēja Pakalpojuma sniedzēju, ka bez licences nedrīkst ceļotājiem piedāvāt un pārdot ceļojumus, un aicināja nodrošināt savas komercprakses atbilstību normatīvo aktu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, Pakalpojuma sniedzējs aktīvi un sistemātiski turpināja savu darbību. Izvērtējot Pakalpojuma sniedzēja īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo Pakalpojumu sniedzējs kompleksos tūrisma pakalpojumus piedāvā normatīviem aktiem neatbilstošā veidā - tos sniedz bez speciālās atļaujas, noklusējot svarīgu informāciju par pakalpojuma sniedzēja identitāti, Pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs pārstāvēt Pakalpojuma sniedzēja sociālās saziņas vietnēs norādītos tūrisma operatorus, kā arī netiek izpildīti citi pienākumi, kas noteikti komplekso vai saistīto tūrisma pakalpojumu sniedzējam.

PTAC secināja, ka Pakalpojuma sniedzējs pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 8 000 EUR apmērā. Vienlaikus PTAC uzlika Pakalpojumu sniedzējam pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez licences piedāvājot pārdošanai vai pārdodot ceļojumus normatīviem aktiem neatbilstošā veidā.

Lēmumā PTAC brīdināja Pakalpojuma sniedzēju par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi tām vietnēm, kurās Pakalpojuma sniedzējs turpinās piedāvāt kompleksus tūrisma pakalpojumus bez licences.

Ar pilnu lēmumu iespējams iepazīties ŠEIT.

PTAC aicina kompleksu tūrisma pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības, proti, reģistrēties PTAC datubāzē un saņemt licenci, kā arī tūrisma operatoriem nodrošināt nodrošinājumu. Savukārt patērētāji tiek aicināti pirms ceļojumu iegādāšanās pārbaudīt PTAC publiskajā datubāzē, vai konkrētais ceļojuma piedāvātājs ir saņēmis licenci un vai tūrisma operatoram, kurš organizē konkrēto komplekso tūrisma pakalpojumu, ir spēkā esošs nodrošinājums. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk
Latvija
Vasaras saulgriežu pasākumi Gaujas Nacionā EnterGauja
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus. | Skatīt vairāk
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 16.06.2025 Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com