Latvijas iedzīvotāji šovasar vēlas pavadīt laiku ar ģimeni, pabūt jaunās vietās un izgulēties

Lielākā daļa (65%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem no šīs vasaras atpūtas vai atvaļinājuma primāri sagaida iespēju pavadīt laiku ar ģimeni. Salīdzinoši biežāk šādu vēlmi pauž 30-39 gadus veci iedzīvotāji, pēc nodarbošanās mājsaimnieces un aptaujātie no lielākām ģimenēm (cilvēku skaits ģimenē ir 4 vai vairāk).  To atklāj pētījumu kompānijas TNS jūnija sākumā veiktais pētījums.

Vēl Latvijas iedzīvotājiem populāras vēlmes šīs vasaras atpūtai vai atvaļinājumam ir apmeklēt jaunas, līdz šim neredzētas vietas (41%), izgulēties un atjaunot enerģiju (37%), kā arī apmeklēt kultūras pasākumus (25%). Jaunas vietas šovasar salīdzinoši biežāk gribētu apmeklēt 18-29 gadus veci jaunieši, rīdzinieki, aptaujātie ar augstākiem personīgajiem ienākumiem (701 EUR un vairāk), kā arī tie, kuru ģimenēs ir tikai 1 vai 2 cilvēki. Savukārt pēc iespējas izgulēties un atjaunot enerģiju šīs vasaras atpūtas laikā īpaši ilgojas cittautieši, rīdzinieki, pēc nodarbošanās speciālisti. Kultūras pasākumus šovasar salīdzinoši biežāk gribētu apmeklēt jaunieši (18-29 gadi).

Apmēram katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs ekonomiski aktīvajā vecumā, atpūšoties šovasar, sagaida iespēju iesaistīties jaunās, līdz šim neizmēģinātās aktivitātēs (12%) un iepazīties ar jauniem cilvēkiem (11%). Savukārt 6% aptaujāto vēlētos šovasar iesaistīties ekstrēmos piedzīvojumos/ 2% Latvijas iedzīvotāju no šīs vasaras atpūtas vai atvaļinājuma sagaida kaut ko citu, bet 3% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica laikā no 2016.gada 31.maija līdz 2.jūnijam ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 950 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts - gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Latvija
Izstādes jūnijā Tukuma novadā Tukuma TIC
Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
15 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com