LTAB savā mājas lapā izmēģinājis mākslīgā intelekta risinājumu, kas palīdzēs autovadītājiem

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) savā mājas lapā izmēģinājis mākslīgā intelekta risinājumu – virtuālo asistentu, kas nodrošinās iespēju klientiem 24/7 režīmā saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par OCTA. Tas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kas savienotas ar LTAB nodrošināto pakalpojumu tiešsaistes servisiem.

Jaunais risinājums sniegs autovadītājiem atbildes par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma (turpmāk – CSNg), par OCTA polises spēkā esamību Latvijā un ārpus tās, kā arī citu svarīgu informāciju, kas ļaus operatīvi novērst sekas, kas radušās pēc CSNg un ātrāk saņemt apdrošināšanas atlīdzību.

Paredzēts, ka virtuālais asistents uzlabos klientu apkalpošanu, nodrošinot LTAB atbalsta funkciju pieejamību 24/7 režīmā, kā arī samazinās LTAB patērētos cilvēkresursus klientu apkalpošanā. “Mūsdienās pieejamās jaunās tehnoloģijas ļauj uzlabot klientu apkalpošanas funkcijas, nodrošinot, ka virtuālais asistents atbild uz ikdienas jautājumiem un pieprasījumiem, klientu apkalpošanas speciālistiem atstājot sarežģītāku jautājumu risināšanu,” skaidro LTAB IT daļas vadītājs Agris Daukste.

Pakalpojumu nodrošina Eiropas Digitālās inovācijas centrs. Projekts finansēts no Eiropas Savienības Atveseļošanas Fonda un valsts budžeta līdzekļiem. Tā ietvaros LTAB īstenojis risinājuma izmēģināšanas projektu un jau tuvākajā laikā LTAB iecerējis attīstīt un pilnveidot ieviesto risinājumu - audzēt virtuālā asistenta zināšanu bāzi, lai nodrošinātu plašāku un precīzāku atbilžu sniegšanu, kā arī turpinot mērogot risinājuma noderīgumu klientiem. Plānots, ka virtuālo asistentu mēnesī izmantos vismaz 500 saziņas gadījumiem.

“Šis risinājums ir vēl viens solis, kā likt modernajām tehnoloģijām strādāt autovadītāju labā. Jau kopš 2017.gada darbojas lietotne LTAB OCTA, kuras ietvaros ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Tāpat lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma iespējams aizpildīt elektronisko saskaņoto paziņojumu,” stāsta A.Daukste. LTAB OCTA lietotne saņēmusi Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas Asociācijas balvas par inovatīviem risinājumiem, kā arī visas Eiropas apdrošinātāju asociācijas atzinību par LTAB ieviestajiem IT risinājumiem kopumā.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viesu māja “WoodStay” TAKA
Viesu māja “WoodStay” atrodas pašā Augšdaugavas nacionālā parka sirdī, starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena | Skatīt vairāk
Vaboles muižas apbūve TAKA
Muižas veidošanu 19.gs. sākumā sāka grāfs Boļeslavs Plāters-Zībergs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves saglabājusies klēts, pārvaldnieka māja | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2025 - 13.06.2025 Skaistuma un veselības tūre uz Narvu Nikos Travel
Unikāla autortūre tiem, kuri vēlas notievēt, uzlabot veselību, atbrīvoties no stresa un uzzināt, kā vingrot mājās un saglabāt iegūtos rezultātus- | Skatīt vairāk
787 EUR
Brīvdienu māja “Pakrasti” TAKA
Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com