Aptaujā atklāts, kas bērniem kaitina, kad vecāki vada auto

Septembrī atsākas skolas gaitas, un vecākiem kopā ar bērniem nākas vairāk laika pavadīt kopā automašīnā ceļā uz skolu un atpakaļ. Bieži vien bērni tiek vainoti, ka viņi traucē pieaugušajiem vadīt automašīnu. Taču Ford jaunākajā pētījumā ir aplūkota medaļas otra puse, aptaujājot bērnus, – izrādās, ka arī vecāki brauciena laikā var būt gana kaitinoši.

Ford pētījumā atklāts, ka bērniem kaitinošākais vecāku ieradums ģimenes pārbraucienu laikā šķiet dziedāšana. Tāpat bērni sūdzas, ka viņu mammas un tēti bļauj uz citiem transportlīdzekļu vadītājiem un urbina degunus.

Ford aptauja tika veikta, lai labāk saprastu, kas bērniem patīk un nepatīk, braucot automobilī, un tajā atklātas interesantas atšķirības dažādās valstīs.

39% aptaujāto bērnu Apvienotajā Karalistē par kaitinošāko vecāku ieradumu ir atzinuši dziedāšanu. Francija ir vienīgā valsts, kurā dziedāšana nav uzskatīta par kaitinošāko ieradumu, taču tur divreiz vairāk bērnu sūdzas par vecākiem, kuri bļauj uz citiem transportlīdzekļu vadītājiem.

Kopumā 61% bērnu Eiropā atklāja, ka viņu vecāki automašīnā dusmojas vai lieto "sliktus vārdus", un visvairāk šādu vecāku ir Francijā (74%). Itālija ir vienīgā valsts, kurā pacietību zaudē mazāk nekā puse vecāku (39%). Deguna urbināšanu kā sliktāko vecāku ieradumu visbiežāk minējuši bērni Apvienotajā Karalistē, Itālijā un Vācijā.

"Ford automobiļos ir daudz atjautīgu tehnoloģiju un funkciju, bet diemžēl nekā tāda, kas varētu palīdzēt vecākiem ar šķībām balsīm," komentē Ford of Europe Mārketinga, pārdošanas un klientu apkalpošanas nodaļas viceprezidents Rolants de Vārds. "Toties mūsu C-MAX un Grand C-MAX automobiļi piedāvā tehnoloģijas, kas palīdz auto novietot, un navigāciju ar balss vadību, kas var atrast vietu, kur, piemēram, paēst, pasakot vienkāršu balss komandu "Esmu izsalcis"."

Kad bērniem ir garlaicīgi, visbiežāk uzdotais jautājums (63%) ir: "Vai mēs jau esam klāt?" Bērni Apvienotajā Karalistē un Itālijā visbiežāk lūdz mammai un tētim uzlikt automašīnā mūziku.

Kad runa ir par bērnu nomierināšanu, 26% aptaujāto apgalvo, ka mammas un tēti dod viņiem viedtālruņus, ar kuriem spēlēties, savukārt 20% var skatīties televīzijas raidījumus un filmas. Vecāki Apvienotajā Karalistē visbiežāk piedāvā kādu uzkodu (29%). Šķiet, ka paklausīgākie bērni ir Vācijā - 38% bērnu apgalvo, ka viņu vecākiem nekas nav jādara, lai viņus nomierinātu.

Ford piecvietīgajā C-MAX un septiņvietīgajā Grand C-MAX ir padomāts, lai ģimenei ar bērniem braukšana būtu iespējami mierīga – parocīgi mantu glabāšanas risinājumi un viedierīču uzlādes punkti, lai vecākiem bērnu izklaidēšanai nepieciešamo lietu klāsts būtu ērti pieejams un izvietojams. Piemēram, abos ir 20 pārdomāti mantu glabāšanas risinājumi ar īpašām novietnēm saulesbrillēm, viedtālruņiem un glāzēm. Turklāt USB uzlādes punkti nodrošina, ka viedtālruņiem un planšetdatoriem braukšanas laikā nekad neizlādēsies akumulators, bet Ford bagāžas nodalījuma durvis ar brīvroku sistēmu ļauj ērti piekļūt bagāžas nodalījumam ar vieglu spēriena kustību zem bampera.

Pēc Ford Motor Company pasūtījuma pētījumu 2015.gada jūlijā veicis uzņēmums Opinion Matters. Tika aptaujāti 2002 bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem Francijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
27. jūnijā plkst. 20.00 Vaidavas ezermalas estrādē laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde Lara Merca “Dejas valdzinājums”. | Skatīt vairāk
10 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.06.2025 - 21.06.2025 Vasaras saulgriežu balle Dikļos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
20. jūnijā plkst. 22.00 Neikenkalna dabas koncertzālē norisināsies vasaras saulgriežu balle ar grupu “Lustīgais Blumīzers”. | Skatīt vairāk
10 EUR
Atpūtas komplekss “Beļmonti” TAKA
Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Baltic Beach Hotel & SPA
,


Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
,


Riga Islande Hotel
,


Želesa
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com