Jaunais tūrisma objekts Preiļos priecēs ne tikai kaķu mīļus

Oktobris Preiļos iesācies ar jauna tūrisma un atpūtas objekta atklāšanu – pašā pilsētas centrā darbu sākusi “Kaķu sēta”. Tā ir vieta, kur apskatāmi daudzi simti dažādi kaķu suvenīri. Kaķi te ir visur – atklātnēs, gleznās, uz traukiem, apģērbā u.c.Tie ir no māla, metāla, porcelāna, stikla… Te patiks ne vien kaķu mīļiem! Saimniece Jeļena Puzaka, kas ikdienā ir ļoti pozitīva, dzīvespriecīga un radoša personība, viesiem piedāvās arī dažādas meistarklases un darbošanos. Ēkas pirmajā stāvā iekārtota ērta un interesanta bērnu atpūtas istaba un ballīšu svinību vieta, ko noteikti novērtēs vietējie iedzīvotāji, jo līdz šim šādas vietas pilsētā vēl nebija. Un, kā saka pati Jeļena, ēkas iekārtošanas laikā interesi par to sākuši izrādīt arī īstie kaķi. Kaķu kolekcijas apskate un bērnu atpūtas telpas izmantošana iepriekš jāpiesaka pa tel. 26896266.

Preiļi ir iedvesmas pilsēta daudzām radošām personībām. Zinātkāri, neatlaidīgi un gudri cilvēki dzimuši, dzīvojuši un darbojušies Preiļu pusē. Savus jaunības gadus Preiļu novada Jasmuižā pavadījis un iedvesmojies Rainis. Šeit ir dzimis izcilais latviešu komponists Jānis Ivanovs. Tāpat vairāki Latgales keramikas šūpuļa pamatlicēji nākuši no Preiļu apkārtnes, mūsdienās te iespējams redzēt gan tradicionālu, gan modernu keramiķu veikumu, gan trauslā porcelāna darbus. Kurš gan nezina mūsu novadnieka kinorežisora Jāņa Streiča filmas! Viens no populārākajiem tūrisma objektiem Preiļos ir autorleļļu mākslinieces Vladlenas sirds darbs – izveidotā Leļļu galerija un miniatūrā karaļvalsts. Pagājušajā gadā Preiļos tika atklāta vēl viena pasaules līmeņa galerija, kurā ikviens objekts ir veidots no automobiļu un motociklu detaļām – “Nester Custom Art gallery”, kuras saimnieki Alīna un Aleksandrs Ņesterjuki neapšaubāmi ir radoši cilvēki. Var minēt vēl daudzas personības, un nu tiem pievienojusies arī “Kaķu sētas” saimniece, kas savu ideju lolojusi un izsapņojusi desmit gadus.

Lai veicas jaunajam tūrisma objektam būt interesantam, uzņemt kaķu mīļus un pārliecināt arī suņu mīļus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 13.06.2025 Mūzikas un auto enerģijas festivāls Balvu TIC
21.jūnijā Balvu novada Lazdukalna lidlaukā notiks Mūzikas un auto enerģijas festivāls "Automuzons". | Skatīt vairāk
Latvija
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Izstādes jūnijā Tukuma novadā Tukuma TIC
Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.06.2025 - 14.06.2025 Viduslaiku svētki Bauskas pilī! Bauskas TIC
Divu dienu garumā – 14. un 15. jūnijā – Bauskas pilī norisināsies Viduslaiku svētki, kuros būs iespējams izjust īstu viduslaiku atmosfēru. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com