Atbalstīts Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja projekts «Pēteris Zeile. Domu un atmiņu makšķernieks»

Šī gada VKKF mērķprogrammas “Muzeju nozares attīstības programma” projektu konkursā atbalstīts Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja projekts “Pēteris Zeile. Domu un atmiņu makšķernieks”. Projekta realizācijai piešķirti 4000 eiro.

Piesakot dalību projektu konkursā, muzeja kolektīvs ir iecerējis izveidot interaktīvu, pārvietojamu ekspozīciju, kas veltīta Preiļu novadā dzimušā filozofa un kultūrvēsturnieka Pētera Zeiles (1928-2020) mantojumam. Pētera Zeiles bērnība un jaunība saistīta ar Preiļu novadu – Lielajiem Mazuriem, Pelēčiem, Nīdermuižu, Jasmuižu, Aglonu, Preiļiem –, un caur viņa atmiņām, balstoties arī tālākajā P. Zeiles kultūrvēstures pētniecības darbā, ekspozīcijā paredzēts izcelt šai teritorijai raksturīgo kultūrvēsturisko mantojumu un ģeogrāfiskās īpatnības, vienlaikus veidojot saikni ar vispārējo Latvijas kultūrvidi, kopīgiem kultūrvēsturiskajiem procesiem, it sevišķi Raiņa mantojumu. Tā kā P. Zeiles bērnības atmiņas saistītas arī ar vairākiem nozīmīgiem Preiļu novada tūrisma objektiem, paredzēts izveidot maršrutu iziTravel platformā ar audiogidu ceļotājiem, kas ļautu uz šīm vietām paskatīties no neierastāka skatu punkta.

Ekspozīcijas ideja saistīta ar Pētera Zeiles aizraušanos ar grāmatu lasīšanu, kas aizsākās jau agrā bērnībā, tāpēc ekspozīciju paredzēts veidot kā atveramu lielformāta “grāmatu”, savukārt nosaukums balstīts P. Zeiles lielākajā hobijā – makšķerēšanā, kas aizsākās bērnībā Dubnas upē. Tāpēc pavasarī pie Dubnas plānots organizēt vienas dienas makšķerēšanas un zīmēšanas plenēru bērniem un jauniešiem un tapušos darbus iekļaut ekspozīcijā. Tiks sagatavots arī īpašs piedāvājums skolām ar uzdevumiem un spēlēm.  

Ekspozīcija tiek veidota, balstoties 2021. gada P. Zeiles meitas Zanes Zeiles bagātīgajā dāvinājumā, kas saistīts ar viņas tēva personību un radošo darbību. Projekta aktivitātes paredzēts realizēt līdz šī gada decembrim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 15.06.2025 Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 10.06.2025 Mežotnes pils ver durvis apmeklētājiem Bauskas TIC
No 7. jūnija plkst. 10.00 Mežotnes pils – tagad Rundāles pils muzeja struktūrvienība – pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs atvērta | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com