TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Svinīgi atklāta restaurētā Stāmerienas pils

Ar vairākiem svinīgiem pasākumiem aizvadītajā nedēļas nogalē, 29. novembrī - 1. decembrī, pēc jumta, logu un fasādes restaurācijas, tika atklāts Stāmerienas pils atjaunotais vēsturiskais ārējais veidols, kā arī multimediālā ekspozīcija par Volfu dzimtu un lielformāta fotoizstāde par pils vēsturi.


Kopumā Kultūras ministrijas pārraudzītajā programmā visā Latvijā tiek atjaunoti vairāk nekā 60 kultūras un dabas mantojuma objekti


Līdz ar jauno tehnoloģiju ienākšanu mūsu dzīvē cilvēki vēlas uztver un izzināt informāciju ar modernāku formātu palīdzību, tādēļ tika radīts arī jauns kultūras mantojuma produkts mūsdienu izpratnē: multimediāls stāsts-ekspozīcija “Stāmerienas pils stāsts. Volfu dzimtas dzīves romantika”, kas pirmo reizi uz atjaunotās pils Ziemeļu fasādes, papildinot to ar īpašu muzikālo materiālu, tika projicēts atklāšanas pasākumā 29.novembrī.


“Izmantojot esošo, apkopoto vēsturisko materiālu apvienojumā ar mūsdienu tehnoloģijām, ir radīta īpaša Stāmerienas pils ārtelpas ekspozīcija – ieskats interesantajos Volfu dzimtas vēstures un attiecību stāstos ar pasaules pieskaņu, piemēram, kamermūziķes Alises Barbi (vēlāk-Volfas) attiecības ar komponistu Johanesu Brāmsu vai viņas meitas Aleksandras Volfas un romāna “Gepards” autora Džuzepes Tomazi di Lampedūza laulības. Šī netradicionālā ārtelpas ekspozīcija ļaus ikvienam interesentam atklāt šo arhitektūras pieminekli, uzzinot vēsturiskos faktus, iepazīt reālus personāžus, vienlaicīgi atverot personalizētas maņas caur gaismu, mūziku, dabas klātesamību,” stāsta Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Edīte Siļķēna.


Atkal atverot pili apmeklētājiem, tās 1.stāva iekštelpās ir apskatāma lielformāta fotogrāfiju izstāde “Pils vaibsti. Vēsture.”, kurā atainots Vidzemes fotogrāfu skatījums uz Stāmerienas pili pēdējo trīs gadu laikā pirms pils fasādes, jumta un logu restaurācijas.


Gulbenes novada pašvaldība ir izstrādājusi un apstiprinājusi Stāmerienas pils darbības stratēģiju 2016.-2030.gadam, kurā viens no prioritārajiem uzdevumiem norādīts kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un pieejamība, kā arī pils vēsturei, arhitektūrai un misijai atbilstošu pakalpojumu sniegšana, ekspozīciju un izstāžu veidošana. Stāmerienas pils misija ir Eiropas romantisma pērle. Pils attīstības virzienus un misiju noteica tās arhitektūra, romantiskā daba tai apkārt, kā arī baronu fon Volfu dzimtas mīlas stāsti.


Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācija paveikta projekta “Gaismas ceļš caur gadsimtiem” (Nr.5.5.1.0/17/I/001) ietvaros. Savukārt multimediālā ekspozīcija, lielformāta fotogrāfiju izstāde un pils atklāšanas pasākums īstenots ar Latvijas valsts mežu, Valsts kultūrkapitāla fonda, Vidzmes plānošanas reģiona, biedrības “Sateka” finansiālu atbalstu.


Kopumā šajā Stāmerienas pils atjaunošanas posmā ieguldīti vairāk nekā 1,5 milj. EUR.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Putnu draugu skola 2024 Bauskas TIC
Pavadi brīvdienas izglītojošās sarunās par putniem! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.04.2024 - 01.05.2024 Esi aicināts V.Plūdoņa muzejā Lejeniekos! Bauskas TIC
Lejenieku muzeja atvēršanas svētki jau 1.maijā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.04.2024 - 01.05.2024 Rīko konferences un seminārus Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsties ar Bauskas novada konferenču un semināra telpu piedāvājumu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.04.2024 - 30.04.2024 Īpašs piedāvājums ģimenēm  Gulbenes novada TIC
Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē iepriecinās apmeklētājus, dāvājot iespēju piedalīties brīnišķīgā | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.68285298sec.