Likteņdārzs aicina ierakstīt savu vārdu Latvijas bruģakmenī

No 24. marta līdz 7.aprīlim Likteņdārzs aicina piedalīties akcijā “Ieraksti savu vārdu Latvijā!”. Tā ir iespēja iekalt Latvijas laukakmenī savu, tuvinieku vai draugu vārdus. Likteņdārza īstenotājs “Kokneses fonds” akciju rīko sadarbībā ar laikrakstu “Latvijas Avīze”, www.draugiem.lv un modes un izklaides centru „Rīga Plaza”.  Ziedotāju nosauktie vārdi un uzvārdi tiks publicēti laikraksta “Latvijas Avīze” 11.aprīļa izdevumā.  

Latvijas laukakmeņu bruģis tiek ieklāts Likteņdārza draugu alejā, kas ved uz dārza centrālo daļu – amfiteātri pie Daugavas. Alejas izveidei nepieciešami 113 000 bruģakmeņu. Šobrīd ir ieklāti 18 265 bruģakmeņi jeb 20% no ceļa.
Likteņdārza bruģakmens kļuvis par īpašu dāvanu dzimtām un cilvēkiem nozīmīgos brīžos. Kā atzīst finansiste Ilze Jurkāne, iegravēt savu vārdu Likteņdārza bruģakmenī ir iespēja to ierakstīt mūžībā. Viņa pieder to Likteņdārza atbalstītāju pulkam, kuri dāvina bruģakmeni gan tuviniekiem, gan draugiem, gan biznesa partneriem. Šobrīd viņa uzdāvinājusi vairāk nekā 120 bruģakmeņu.

Ikviens var reģistrēt bruģakmeni ar savu, tuvinieka vai drauga vārdu, piezvanot pa akcijas tālruni 90006060, ziedojot 15 eiro un nosaucot vārdu un uzvārdu.  Bruģakmeni iespējams pasūtīt arī www.draugiem.lv, mājas lapā www.liktendarzs.lv vai ziedojot  „Kokneses fonda” norēķinu kontā. Akcijas laikā nedēļas nogalēs – 25. un 26. martā un 1. un 2. aprīlī – to būs iespēja izdarīt arī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” un no 1. aprīļa - Likteņdārzā uz vietas.

Linda Rasa, laikraksta "Latvijas Avīze" galvenā redaktore: "Mūsu laikraksta lasītāji aktīvi seko līdzi Likteņdārza attīstībai un  norisēm, interesējas par jaunumiem un padarītajiem darbiem. Gan Likteņdārza veidotājiem, gan mums un avīzes lasītājiem ir svarīga Latvijas un tautas vēsture, tāpēc priecāsimies, ja ar šo akciju spēsim palīdzēt, lai kopīgais atmiņu dārzs valsts simtgadi varētu sagaidīt izlolots un pabeigts."

Akcijas laikā reģistrētos bruģakmeņus plānots ieklāt līdz šā gada 17. jūnijam – Latvijas Televīzijas devītajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs!”.

"Likteņdārza draugu aleja ir mūsu kopīgi lolots projekts, kas dažus klikšķus internetā pārvērš ziedojumā un ilglaicīgā piemiņā, iegravējot savu vārdu akmenī kā veltījumu Latvijas simtgadei," piebilst Jānis Palkavnieks, “Draugiem Group” runasvīrs.

Šogad Likteņdārzā turpināsies daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas un Lielā ziedu kalna būvniecība. Nozīmīgs jaunums būs digitālā ekspozīcija “Liktens gāte”, kas stāstīs par Latvijas cilvēku likteņiem 20.gadsimtā.  

Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” mārketinga daļas vadītāja Urzula Spickus stāsta: „Jau trešo gadu pēc kārtas maza Likteņdārza daļiņa viesojas pie mums, modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, kur katram apmeklētājam iespējams gan ielūkoties Likteņdārza bildēs un apmeklēt to neklātienē, gan atstāt paliekošas pēdas Latvijas zemē, iegādājoties savu bruģakmeni. Mēs redzējām, cik daudz cilvēku ir ieinteresēti un dod savu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā, un saņemtie ziedojumi dos iespēju turpināt darbus. Pagājušā gada pavasarī izstādes laikā Likteņdārza draugu alejā tika reģistrēti 390 bruģakmeņi, un kopā ziedojumos izstādē un uz norēķinu kontu saņemti 5790 eiro, kas tiks ieguldīti dārza būvniecības turpināšanā. Likteņdārzs ir brīnišķīgs projekts un ceram, ka tik tiešām kopīgiem spēkiem to izdosies pabeigt līdz Latvijas simtgadei.”

Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Dārzu veido ābeļu aleja, ziedotāju vārdu veidotais bruģakmeņu ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, un citi objekti. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Ziedojuma iespējas:
•    Akcijas tālrunis 90006060 (24.marts – 7.aprīlis)
•    www.draugiem.lv:  http://www.draugiem.lv/liktendarzs/liktendarzs
•    Likteņdārza mājas lapa: http://liktendarzs.lv/lv/atbalst%C4%ABt-2/atbalsta-veidi-2/bru%C4%A3akmens
•    „Kokneses fonda” norēķinu konts (reģistrācijas numurs: 40008092535, LV10UNLA0050006878844 AS „SEB banka”)
•    Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” 25., 26. martā un 1., 2. aprīlī (sestdienās no pulksten 11 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 16)
•    No 1. aprīļa Likteņdārzā uz vietas.  

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Sventes viesnīca**** un restorāns TAKA
Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas. | Skatīt vairāk
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59767199sec.