Izsludināta pieteikšanās Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei «Legalizētās fantāzijas»

Jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā aicina paplašināt savas atļaušanās robežas, veidojot un piesakot darbus “Legalizēto fantāziju” tematiskajam lokam.

Radošais darbs kā ļaušanās neierobežotai fantāzijai un intelektuālam plūdumam īpaši aktuāls kļūst laikā, kad ikdienas gaitas ir pilnas ar noteikumiem, likumiem un norādēm, kā pareizi rīkoties. Visa pastāvošā pārlieku skrupulozā reglamentēšana var kļūt par iemeslu gan apātiskai neieinteresētībai, gan nepamatotam noteikumu noliegumam.

Mākslinieciskā atļaušanās ir priekšnosacījums argumentētu diskusiju uzsākšanai. No vienas puses – par pastāvošo noteikumu pamatotību, no otras – par tiesību paplašināšanas nepieciešamību. Par pašmērķi neizvirzot konkrētu noteikumu, likumu vai sabiedriskās kārtības normu izmaiņas, mākslinieks kļūst par demokrātiskas sabiedrības pamatvērtību – mediju, kas norāda uz pastāvošajām robežām, rosinot tās pārskatīt vienā vai otrā virzienā, vai arī pamatojot to nepieciešamību.

Latgales reģiona radošo jomu pārstāvji tiek aicināti izpausties savos mākslinieciskajos virzienos, ļaujot iztēlei pārtapt mākslinieciskā veikumā, kas kopīgi veidos izstādi “Legalizētās fantāzijas”. Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma no 2021. gada 16. aprīļa līdz 13. jūnijam.

Lai pieteiktos izstādei, jāaizpilda Pieteikuma veidlapa un kopā ar darbu fotogrāfijām (izšķirtspēja 300 dpi) līdz 2021. gada 10. marta plkst. 24.00 jāiesniedz elektroniski uz e-pastu rotkocentrs@gmail.com. Izstādei var pieteikt vienu, divus vai trīs darbus.

Iesniedzot pieteikumu, mākslinieks piekrīt, ka darba/u foto var tikt izmantoti ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbību saistītās publikācijās.

Ierobežojumi darbu izmēros un noformējumā: minimālais gleznas izmērs: 60×80 cm, bez virsrāmja; grafikas lapas un foto aicinām iesniegt bez rāmējuma; keramikas, tēlniecības darbiem vēlamais minimālais izmērs: 30×30×30 cm; bez ierobežojumiem vērtēšanai tiks pieņemti tekstila, video, instalāciju darbi un starpmediju mākslas projekti. Darbiem jābūt radītiem 2020.-2021. gadā.

Uz izstādes atklāšanas laiku tiks izdots izstādes katalogs. Tās noslēgumā atsevišķi darbi, kas atbilst Rotko centra budžeta iespējām, var tikt iepirkti centra kolekcijas papildināšanai.

Informāciju par atlases rezultātiem izstādes rīkotāji pieteicējiem nosūtīs līdz 2021. gada 20. martam. Papildu informācija pa tālruni (+371) 26190274 vai rakstot uz e-pastu rotkocentrs@gmail.com.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Daugavpils novada pilis un muižas TAKA
Daugavpils novadā ir palikušas muižas,kas kādreiz piederēja gan baroniem Hāniem un viņu ģimenēm, gan grāfienei Viktorijai Plāterei-Zībergai, gan | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasara iedvesma Baltic Beach Hotel & SPA
Pirmie pavasara saules stari, mostas spirgtie dabas aromāti, mostas visa jūras mala… Atvēliet laiku atpūtai – atgūstiet spēkus pēc ilgā ziemas | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Slēpošanas iespējas Limbažu novadā Limbažu TIC
Limbažu Lielezera pludmale, Sporta un kultūras centrs "Vidriži", Viļķenes pagasts, Kultūra un sports Skultē | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.60820007sec.